برنامه تئاتر این هقته


سالن‌های نمایشی در روزهای پایانی هفته میزبان نمایش‌های متنوعی هستند.

به گزارش  تئاترفستیوال ، سالن اصلی تئاتر شهر تا ۲۹ اسفند هر روز ساعت ۱۸ میزبان نمایش ” ملکه لینین” نوشته مارتین مک‌دونا و کارگردانی همایون غنی‌زاده است. ویشکا آسایش، سعید چنگیزیان، همایون غنی‌زاده، مهدی کوشکی بازیگران این نمایش هستند. همچنین در ساعت  ۲۰:۳۰ در همان سالن نمایش ” در انتظار گودو” نوشته ساموئل بکت و به کارگردانی همایون غنی‌زاده با بازی رضا بهبودی، علی سرابی، رامین سیار دشتی، باران معادی، پیمان معادی به صحنه می‌رود.

سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر تا ۳۰ بهمن نمایش ” هراکلس۵″ را به روی صحنه دارد. این اثر که نوشته هاینرمولر است را ناصر حسینی‌مهر کارگردانی کرده و در ساعت ۱۹:۳۰ اجرا می‌شود.

رزگار خاطری، سعدی محمدی، کامیار محبی، پوریا سلطان‌زاده، محسن خدری، آرین ذوالفقاری،‌ مرتضی زارعی،‌ پدرام صمدی،‌ حسن عسگری، احمد عظیمی، حسام علم‌الهدی، مصطفی مهربان بازیگران این نمایش هستند.

“یک بزرگداشت باشکوه” نوشته غلامرضا سلیمان تاش و کارگردانی رحمت امینی تا ۳۰ بهمن در کارگاه نمایش اجرا می‌شود. غلامرضا سلیمان‌تاش تنها بازیگر این نمایش است که در ساعت ۱۸ به صحنه می‌رود.

سالن سنگلج از ۲۴ بهمن میزبان نمایش ” عروسی خان مظفر ” نوشته محمد حسین ناصربخت و به کارگردانی مشترک پیمان شریعتی و محمد حسین ناصر بخت است.

نمایش محیطی “شب بخیر کیارستمی” از ۱۵ بهمن تا ۲ اسفند در کافه تریایی سالن اصلی تئاتر شهر هر روز ساعت ۱۸:۱۵ اجرا می‌شود. متن این نمایش را فرهاد نقدعلی نوشته و علی آحمدی آن ار کارگردانی می‌کند. خسرو احمدی و ارژنگ امیرفضلی بازیگران این نمایش هستند.

تماشاخانه ماه حوزه هنری تا ۸ اسفند میزبان نمایش “پلاک هشت” به کارگردانی محمد زوار بی‌ریا و نویسندگی سید علی موسویان است. در این نمایش که هرشب ساعت ۱۸ اجرا می‌شود. محمد زوار بی‌ریا، سید علی موسویان، پیام کیانی پور، حسن غنی آبادی ایفای نقش می‌‌کنند. خلاصه نمایش: شریف جوان ۲۵ ساله است که مشکلات مالی به او فشار اورده و نمیتواند چک یک ملیونی خود را پاس کند او مقداری زیادی پول و طلا پیدا میکند و به خانه دوستش نوید میرود ناگهان مهمان ناخوانده که شهرام نام دارد به انجا می اید او پلیس است.

” بی‌بی بی دل” نوشته نادر برهانی مرند و به کارگردانی آزاده انصاری تا ۲ اسفند در تالار قشقایی به روی صحنه است. که هرشب ساعت ۱۹:۳۰ اجرا می‌شود. بازیگران این نمایش آناهیتا اقبال نژاد، محمودرضا رحیمی، فرشته سرابندی، محسن قصابیان، سهیل ساعی و فرانک جلیلی هستند.

سالن انتظانی خانه هنرمندان استاد انتظامی تا ۲ اسفند هر شب ساعت ۲۰میزبان ” خانه برناردا آلبا” نوشته لورکا و به کارگردانی علی اکبر علیزاد است. در این نمایش سارا افشار، یاسمن ادیبی، کتایون سالکی، نگار مجرد تاکستانی، نفیسه زارع، سونیا اسماعیلی، مهتاب پرنیان، نوشین مسعودیان، الهام ایروانی بازی می کنند.

نمایش “هیپوفیز” تا ۱۵ اسفند از ساعت ۲۰ در سالن استاد ناظر زاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر اجرا می شود این نمایش را که بازنویسی ” دختر یانکی” نوشته نیل سایمون است را کوروش نریمانی کارگردانی کرده است. نگار عابدی، هوتن شکیبا و بهرام افشاری بازیگران این نمایش هستند.

نمایش “شکلک” به کارگردانی کیومرث مرادی و نوشته نغمه ثمینی تا ۱۵ اسفند هر شب ساعت ۲۰در تالار شمس موسسه اکو اجرا می‌شود. پانته‌آ بهرام، امیر جعفری، ستاره پسیانی و نوید محمدزاده در این نمایش بازی دارند که از ۲۳ بهمن جواد عزتی جایگزین نوید محمدزاده خواهد شد.

سالن سایه تا ۳۰ بهمن نمایش ” مرگ تصادفی یک آنارشیست” نوشته داریو فو و به کارگردانی مصطفی عبدالهی را به روی صحنه دارد. میکائیل شهرستانی، امیر عباس توفیقی، لیدا جدائیان، حمیدرضا فلاحی، مهدی زمین پرداز، مسعود زنوزی‌راد و ایرج کریمی بازیگران این نمایش هستند.

مایش “مرگ تصادفی یک آنارشیست” یک کمدی اجتماعی درباره‌ی یک کارگر آنارشیست که با نگاهی به کمدی سنتی دلارته به نوعی معاصرسازی شده است. این نمایشنامه براساس داستان واقعی یک کارگر آنارشیست ایتالیایی نوشته شده است که پس از دستگیری به اتهام بمب‌گذاری، خودش را از پنجره اداره پلیس به بیرون پرت می‌کند (یا پرتش می‌کنند!) و کشته می‌شود. داریو فو با نگاه هجو و طنز نسبت به سیستم قضایی و اداره پلیس ایتالیا این داستان را روایت کرده است.

” هملت” به کارگردانی مسعود طیبی تا ۲۴ بهمن در سالن کوچک تالار مولوی اجرا می‌شود. بازیگران این نمایش هستند که هر شب ساعت ۱۸ به روی صحنه می‌رود. مهتاب باجلان، صالح لواسانی، رامین یحیی زاده

سالن انتظامی خانه هنرمندان تا ۲۴ اسفند ساعت  ۱۸:۳۰ نمایش ” تردید نکن هوراشیو” به نویسندگی سعید هاشمی ‌پور و کارگردانی عباس اقسامی را بر صحنه دارد. علی تقی زاده، مهدی حاجیان، بهناز نادری، مهران نایل، مهدی شاه‌پیری بازیگران این نمایش هستند.
“خواستگاری به سبک مبارک ” تا ۳۰ بهمن هر روز ساعت ۱۸:۳۰ در خانه نمایش به روی صحنه است. این نمایش را هادی شیر محمدی نوشته و حمید رضایی آن را کارگردانی کرده است. بازیگران این نمایش هادی شیر محمدی و حمید رضایی هستند.

” زندگی انسان” به کارگردانی مسعود دلخواه و نوشته نیکلا لویچ آندریف تا  ۲۵اسفنددر سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود. حمید رضا هدایتی، صحرا فتحی، افسون دلخواه، بابک قادری، مریم قربانی، راحیل روحانی زاده، محمد مهدی شاهی، مجید اصغری بازیگران این نمایش هستند.

منبع : هنرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *