برنامه نخستین روز چهارمین جشنواره تئاتر شهر


مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره تئاتر شهر امروز پنجشنبه ۲۶ شهریور ساعت ۱۹:۳۰ در محوطه تئاترشهر برگزار می‌شود.
تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، افتتاحیه چهارمین جشنواره تئاتر شهر امروز پنجشنبه ۲۶شهریور با اجرای نمایش “دریادلان” آغاز می‌شود. این اجرا با حضور مسئولان فرهنگی و هنری شهر تهران، خانواده دو تن از شهدای غواص و هنرمندان شناخته شده تئاتر به صورت افتتاحیه‌ای نمادین برای هفته تئاتری پایتخت برگزار خواهد شد. موضوع این نمایش غواصان شهید است که با بازی ۵۰ بازیگر اجرا می‌شود. این نمایش در راستای ارزش‌های جامعه است که کار مشترک، سازمان فرهنگی هنری، حوزه هنری و اداره کل هنرهای نمایشی است.

بخش صحنه ای و باران چهارمین جشنواره تئاتر شهر

در اولین روز جشنواره تئاتر شهر  ۱۷ نمایش در بخش های مختلف جشنواره به صحنه می‌رود. در بخش باران (تئاتر دینی) جشنواره سه نمایش در سالن‌های ماه حوزه هنری، سالن کوچک تالار محراب و خانه نمایش اداره تئاتر اجرا می شوند.

نمایش “گودبرداری” به کارگردانی هما شیرازی در نوبت‌های ۱۷.۳۰ تا ۱۹.۳۰ در سالن ماه حوزه هنری روی صحنه می‌رود. نمایش “ویار” نیز که کارگردانی آن را محمود نصر انجام داده در نوبت‌های ۱۶ و ۱۸ مهمان سالن کوچک تالار محراب است. در خانه نمایش نیز نمایش “آوایی در زندگی دور دست” به کارگردانی احسان فلاحیان در نوبت‌های ۱۸ و ۲۰ اجرا می‌شود.

بخش کودک و نوجوان چهارمین جشنواره تئاتر شهر

در اولین روز جشنواره و به دلیل مشکلات زمان‌بندی یک نمایش در بخش خیابانی و ساعت اجرای دو نمایش بخش کودک تغییر کرد.

با هماهنگی دبیرخانه نمایش “همه بازی‌ها رو بلدی ؟ “به کارگردانی بهزاد جاودان‌فر که قرار بود ساعت ۱۷.۳۰ در فرهنگسرای فدک کار خود را آغاز کند دو ساعت زودتر اجرا می‌شود. این نمایش اجرای اول را در ساعت ۱۵.۳۰ و اجرای دوم را در ساعت ۱۷.۳۰ انجام خواهد داد.

در فرهنگسرای خاوران نیز نمایش “گربه خیر ندیده و موش دو بریده” که قرار بود در ساعت ۱۵.۳۰ اجرای خود را آغاز کند در نوبت‌های ۱۷.۳۰ و ۱۹.۳۰ اجرا خواهد شد.

فرهنگسرای کودک نیز اولین روز جشنواره را با اجرای “بابای من یه قهرمانه” به کارگردانی رضا بیات پشت سر می‌گذارد. اجراهای این فرهنگسرا در نوبت‌های ۱۵ و ۱۷ انجام می شود.

بخش خیابانی چهارمین جشنواره تئاتر شهر

اجراهای بخش خیابانی در محوطه مجموعه تئاتر شهر و پارک دانشجو برگزار می شود . نمایش‌های “تحت درمان” به کارگردانی روح اله سنایی، “این لحظه را به خاطر بسپار” کار نگین سرکیانی و “دریادلان” به کارگردانی امیر حسین شفیعی از ساعت ۱۸ تا ۲۱ به ترتیب اجرا می شوند.

فرهنگسرای شفق نیز به اجرای سه نمایش “هوای پاک” به کارگردانی رعنا کوه‌وند، “محاکمه‌ای در خیابان” کار حیدر رضایی و “این لحظه را به خاطر بسپار” کار نگین سرکیانی اختصاص خواهد دارد.

فرهنگسرای اندیشه نیز از ساعت ۱۶ تا ۱۸ شاهد اجرای سه نمایش “هوای پاک”، “تحت درمان” و “این لحظه را به خاطر بسپار” خواهد بود.

بخش نمایشنامه خوانی چهارمین جشنواره تئاتر شهر

بخش نمایشنامه خوانی جشنواره در اولین روز با اجرای نمایشنامه “من آنجا نیستم” با کارگردانی پیروز کرمی در ساعت ۱۹ فرهنگسرای سرو و نمایشنامه “تقاطع” با کارگردانی فرهاد غلامیان در ساعت ۱۷.۳۰ فرهنگسرای شفق برگزار می‌شوند.

قابل ذکر است فرهنگسراهای فردوس و ارسباران، سالن مهر حوزه هنری و سالن اصلی تالار محراب در روزهای اول و دوم جشنواره اجرا نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *