برنامه نمایش‌نامه‌خوانی در برج میلاد


برنامه«هفت شب نمایش‌نامه‌خوانی» از روز دوشنبه ۲۰ مرداد ماه با اجرای اثری از حسین پاکدل در برج میلاد آغاز می‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال، در این هفته که از ۲۰ تا ۲۶ مرداد برگزار می‌شود، هفت نمایش‌نامه‌نویس در کنار ۷ گروه جوان دانشجو، آثار خود را در برج میلاد روخوانی می‌کنند.

بر همین اساس، در اولین برنامه که روز دوشنبه ۲۰ مرداد برگزار می‌شود، حسین پاکدل نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان تئاتر نمایش‌نامه تازه‌اش را با نام«یک صبح ناگهان» می‌خواند.

روز دوم نیز به روخوانی نمایش‌نامه«۳۰ سال بعد» نوشته آرش عباسی اختصاص دارد.

در این روز علاوه بر عباسی، یک گروه جوان دیگر نیز نمایش‌نامه «دخی‌ها» نوشته و کار رضا شاهبداغی را به صورت گروهی روخوانی می‌کنند. این برنامه روز سه شنبه ۲۱ مرداد ماه برگزار می‌شود.

جلسات نمایش‌نامه‌خوانی با روخوانی نمایش‌نامه«صدای زخم» نوشته محمد چرم‌شیر ادامه پیدا می‌کند.این برنامه نیز روز چهارشنبه ۲۲ مرداد ماه برگزار می‌شود.

روز چهارم نیز به اجرای نمایش‌نامه«خواب ماهی‌ها» نوشته محمد امیر یاراحمدی اختصاص دارد. این نمایش‌نامه روز پنجشنبه ۲۳ مرداد ماه روخوانی می‌شود.

«زری بانو» نام نمایش‌نامه‌ای است، نوشته حمیدرضا آذرنگ که روز جمعه ۲۴ مرداد ماه نمایش‌نامه‌خوانی خواهد شد.

دو روز پایانی این هفته به اجرای نمایش‌نامه‌هایی از حمید امجد و علیرضا نادری اختصاص خواهد داشت.

حمید امجد نمایش‌نامه «سه خواهر و دیگران» را روز شنبه ۲۵ مرداد ماه روخوانی می‌کند و علیرضا نادری نیز در روز پایانی این هفته، نمایش‌نامه « رازِ ق”ِ فا “س” در بَرزَ”خ”را به عنوان آخرین اجرا، روخوانی خواهد کرد که این برنامه روز یکشنبه ۲۶ مرداد ماه برپا خواهد شد.

همزمان با این نمایش‌نامه‌نویسان، ۷ گروه جوان از پروژه دانشگاهی «کارناوال انفعال» نیز آثار خود را به صورت گروهی نمایش‌نامه‌خوانی می‌کنند. به طوریکه در هر برنامه، یک نمایش‌نامه‌نویس حرفه‌ای در کنار یک گروه دانشجویی نمایش‌نامه‌خوانی دارد.

اولین نمایش‌نامه‌ای که از گروه دانشجویی روخوانی می‌شود، Radiogy نوشته آریا باغستانی است که روز ۲۰ مرداد روخوانی می‌شود.

در ادامه، نمایشنامه «فراموشی» نوشته یاسمن طاهری خسروشاهی روز ۲۱ مرداد نمایش‌نامه‌خوانی خواهد شد.

در سومین روز برنامه که در تاریخ ۲۲ مرداد برگزار می‌شود، نمایشنامه«ما آویخته‌ها» نوشته شقایق شاهرودی روخوانی می‌شود.

همزمان با چهارمین روز برنامه نیز نمایش‌نامه «خرید، مهمونی، ورزش، رستوران» نوشته مینا صیادی روز ۲۳ مرداد روخوانی خواهد شد.

برنامه با روخوانی نمایش‌نامه «نوبل» نوشته رومینا نظامی روز ۲۴ مرداد نمایش نامه خوانی خواهد شد.

«تابو» و« دنیا یک تیغ ماهی است که ما به آن وصل شده‌ایم» عنوان دو اثری است به نویسندگی پریسا کیومرثی و فاطمه محمودی که روز ۲۵ مرداد روخوانی می‌شوند.

در آخرین روز برنامه نیز نمایشنامه‌های «پیله تا پی له» و «وصیت» دو اثری هستند که توسط سها آردم و نیما نادری نوشته شده‌اند و در روز ۲۶ مرداد نمایش نامه خوانی خواهند شد که نمایش‌نامه‌های پروژه دانشگاهی “انفعال” حاصل کارگاه نمایش‌نامه‌نویسی نغمه ثمینی هستند که چندی پیش برای دانشجویان ادبیات نمایشی دانشکده هنرهای زیبا برگزار شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *