برنامه کامل نهمین روز جشنواره تئاتر فجر


سی‌و‌سومین جشنواره بین ا‌لمللی تئاتر فجر، در نهمین روز خود شاهد اجرای ۱۷ نمایش در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی و رادیویی خواهد شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، پنجشنبه ۹ بهمن ماه، ۹ نمایش صحنه‌ای، هفت اثر خیابانی و یک نمایش رادیویی اجرا می‌شوند.

تالار اصلی : تئاتر شهر در نهمین روز جشنواره فجر، میزبان دو نمایش خواهد شد. گروه لهستانی، اولین اجرای خود را در تالار اصلی تئاتر شهر تجربه خواهد کرد. نمایش «کتاب‌ها» کاری از کمپانی کومونا از لهستان است که در ساعت ۲۰ برای مخاطبان اجرا می‌شود.

تالار چهار سو : نمایش «ساعت بیست» به نویسندگی و کارگردانی سید علی موسویان در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تالار چهارسو به صحنه خواهد رفت.

تماشاخانه سنگلج : نمایش «روایتی تازه از قصه کهن» در دو نوبت ۱۶ و ۱۹ به استقبال مخاطبان خواهد رفت. کارگردانی این نمایش که از ملایر در بخش مرور جشنواره شرکت کرده، بر عهده پری بارانی بوده و محمد قاسمی آن را نوشته است.

تالار هنر : نمایش «رقصی برای بازگشت عروس» به نویسندگی تریفه کریمیان و کارگردانی فاتح بادپروا از مریوان در دو سانس ۱۷:۳۰ و ۱۹ میزبان مخاطبان خود می‌شود.

تالار حافظ : نمایش «وو wow» به نویسندگی و کارگردانی تینو صالحی در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ به صحنه خواهد رفت.

تماشاخانه ایرانشهر : نمایش «کلفت‌ها» به کارگردانی دانیال نمازی، برداشتی آزاد از نمایشنامه ژان ژنه است که در دو نوبت ۱۷ و ۱۹:۳۰ در تالار استاد ناظرزاده کرمانی اجرا می‌شود. تالار استاد سمندریان نیز با نمایش «صدای آهسته برف» به نویسندگی پیام سعیدی و جابر رمضانی و کارگردانی جابر رمضانی، در ساعت‌های ۱۷ و ۲۰ به استقبال تماشاگران خود می‌رود.

تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان : نمایش «کافه سایه» به نویسندگی ابراهیم عادل‌نیا و کارگردانی مجید واحدی‌زاده از اردبیل در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ به صحنه خواهد رفت.

تئاتر باران : نمایش «پذیرایی» به نویسندگی و کارگردانی ابوالفضل کاهانی در دو سانس ۱۶ و ۱۸ میزبان مخاطبان خواهد شد.

برنامه بخش خیابانی ، رادیویی و کارگاه های جشنواره تئاتر فجر 

محوطه مجموعه تئاتر شهر در روز نهم جشنواره با چهار نمایش خیابانی به استقبال مخاطبان خواهد رفت. نمایش «هفت شهر عشق» به کارگردانی سعید البرز از تربت جام ساعت ۱۶، «حایات» به کارگردانی مهدی صالحیار از مرند ساعت ۱۶:۳۰، «صفر مرزی» به کارگردانی آرش ساربان و علی بنائیان از اهواز ساعت ۱۷ و نمایش «از ۵۹ تا چند؟؟؟» به کارگردانی مصطفی کولیوندی از دهلران ساعت ۱۸ در این محوطه اجرا خواهند شد.

خانه هنرمندان نیز با دو نمایش خیابانی «عروس باران» به کارگردانی علی قاضی از مسجد سلیمان ساعت ۱۶ و نمایش «پازل زندگی» به کارگردانی امیرحسین شفیعی از ورامین ساعت ۱۶:۳۰ به استقبال تماشاگران خواهد رفت.

نمایش خیابانی «چرخ روز افزا» به کارگردانی علی‌محمد رادمنش در ساعت ۱۷ در محوطه برج میلاد اجرا خواهد شد.

نمایش رادیویی «بیرون جهنم»، به نویسندگی ملیحه مرادی جعفری و کارگردانی رضا داداشی، ساعت ۱۸:۳۰ در تالار استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه نقطه به اجرا در‌می‌آید.

برنامه کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی نیز در نهمین روز جشنواره ادامه خواهد داشت.

کارگاه آموزشی بازیگری و کارگردانی خلاق از ساعت ۱۴ الی ۱۹ در کارگاه دکور بنیاد رودکی میزبان علیرضا کوشک جلالی خواهد بود.

کارگاه بازیگری و دراماتورژی نمایش‌های رئالیستی نیز با حضور هاوک هایدال، یونی داهر، فریندخت زاهدی، مسعود رایگان و هلگه رانینگ از ساعت ۱۰ الی ۱۳ در پلاتو هفت تالار وحدت برای علاقه‌مندان برگزار خواهد شد.

کارگاه آموزشی کارگردانی و بازیگری بیومکانیک (میر هولد) با حضور اسکندر اسکایف و وادین شرباکوف از روسیه از ساعت ۹ الی ۱۲ در کارگاه دکور بنیاد رودکی به استقبال علاقه‌مندان می‌رود.

سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری اردشیر صالح پور تا ۱۲ بهمن ماه برگزار می‌شود.

يک نظر ثبت شده است .

  1. سیاوش گفت:

    مرسی که هر روز برنامه ها رو می زارین .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *