برنامه کامل هفتمین روز جشنواره تئاتر فجر / «باغ آلبالو» آتیلا پسیانی به روی صحنه می رود


هفتمین روز جشنواره تئاتر فجر با ۱۸ گروه نمایشی در بخش صحنه‌ای، خیابانی و رادیویی برگزار می شود .

برنامه روز  هفتم جشنواره تئاتر فجر سی و سه

به گزارش تئاتر فستیوال ، سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در هفتمین روز برگزاری، پذیرای ۱۸ گروه نمایشی در بخش صحنه‌ای، خیابانی و رادیویی می‌شود.

تالار اصلی تئاتر شهر : نمایش «الیور تویست» نوشته و کار اصغر خلیلی در ساعت‌های ۱۸ و ۲۰:۳۰ در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

تالار چهارسو : خیرالله تقیانی پور، نمایش «بوقلمون»را در تالار چهارسو در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ به صحنه می‌برد.

تماشاخانه ایرانشهر : نمایش «باغ آلبالو» به نویسندگی آنتوان چخوف، دراماتورژی محمد چرمشیر و کارگردانی آتیلا پسیانی، در بخش مهمان جشنواره و در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود. در این نمایش  آتیلا پسیانی ، رامین ناصر‌نصیر ، خسرو پسیانی ، نگار عابدی ، بهاره رهنما ، سحر دولتشاهی و روح‌الله حقگوی لسان ، نوید جهان زاده ، مهدی صدر ، فاطمه نقوی ، ستاره پسیانی و سرو‌ناز نانگلی ایفای نقش می کنند .

نمایش «خانم‌ها، آقایان ما با سرعت زیاد در حرکت هستیم» نوشته و کار ابوالقاسم یزدانی، دیگر نمایش تماشاخانه ایرانشهر است که ساعت‌های ۱۷ و ۱۹:۳۰ در تالار استاد ناظرزاده کرمانی اجرا می‌شود.

تالار حافظ : فریندخت زاهدی با اثری از یون فوسه با نام «رویای پاییزی»، کاری مشترک از ایران و نروژ در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ مهمان تالار حافظ می‌شود.

تئاتر باران : نمایش«فراموشی» نوشته داریوش ربیعی و کار اسکندر اسکایف در بخش بین الملل جشنوار ، ساعت ۱۶ در این تماشاخانه به اجرا در می‌آید.

تماشاخانه سنگلج : همچنین این تماشاخانه در ساعت ۱۹ میزبان نمایش «بوی خوش سیمرغ» نوشته و کار علی‌نقی رزاقی از شیراز خواهد شد.

تالار هنر : نمایش «در سوگ کاظم اشتری» نوشته سپیده خسروجاه و کار احسان بیات‌فر از تهران در تالار هنر در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ به صحنه می‌رود.

خانه هنرمندان : نمایش «ترانه‌های تلخ تارا» نوشته فریدون ولایی و کار علی فتوحی از تبریز در تالار استاد انتظامی، ساعت‌های ۱۷ و ۱۹:۳۰ اجرا می‌شود.

تماشاخانه مهر :  نمایش «امیرکبیر» نوشته و کار محمدرضا شاه مردی در دو نوبت ۱۶ و ۱۸ بر روی سن این سالن خواهد رفت .

تئاتر فجر خیابانی تئاترشهر

در بخش نمایش های خیابانی و رادیویی :

محوطه تئاتر شهر : هفت نمایش خیابانی هم در هفتمین روز جشنواره اجرا می‌شوند؛ «نی نی اخاذه و مداد رنگی» نوشته کاوه مهدوی و کار مریم خاکسار از تهران ساعت ۱۶، «نگرانم» به نویسندگی و کارگردانی احمد صمیمی از تهران ساعت ۱۶:۳۰، «تلخند» نوشته و کار مجید قدیمی از رزن ساعت ۱۷، «عروس باران» به نویسندگی و کارگردانی علی قاضی از مسجد سلیمان ساعت ۱۸ در محوطه تئاتر شهر به اجرا در می‌آیند.

باغ هنر (خانه هنرمندان ایران) : همچنین نمایش «آگهی فروش، استخدام» نوشته پروانه علی ضامنی و کار مسعود مهرابی از تهران، ساعت ۱۶ و «هیلانه» نوشته و کار علی عمرانی از ورامین ساعت ۱۶:۳۰ در باغ هنر (خانه هنرمندان ایران) اجرا می‌شوند.

محوطه برج میلاد : نمایش «شوپه» نوشته و کار طیبه مقدم ساعت ۱۷ در این محل اجرا می‌شود.

نمایش های رادیویی : نمایش رادیویی «حکایت غریب یک خیاط»، نوشته پیمان غریب پناه و کار مهدی نمینی مقدم، ساعت ۱۸:۳۰ در تالار استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه نقطه به اجرا در‌می‌آید.

بخش کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای سی‌و‌سومین جشنواره تئاتر فجر هم روز سه شنبه پی گرفته می‌شود. کارگاه دکور بنیاد رودکی، از ساعت ۱۱ تا ۱۶ میزبان کارگاه آموزشی بازیگری و کارگردانی خلاق با حضور علی‌رضا کوشک جلالی خواهد شد و کلادیو آنجلینی از ایتالیا  در سالن کوچک محراب، کارگاه آموزشی از تست تا تصویر را از ساعت ۱۳ تا ۱۷ برگزار می‌کند.

سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری اردشیر صالح پور تا ۱۲ بهمن ماه برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *