برندگان جوایز سالانه تئا‌تر ورلد به زودی معرفی می‌شوند


فهرست برندگان هفتاد‌و‌یکمین دوره جوایز سالانه تئا‌تر ورلد، پنجم ماه مه (۱۵ اردیبهشت) اعلام و مراسم اهدای جوایز در روز اول ماه ژوئن (۱۱ خرداد) در تئا‌تر لیریک در برادوی برگزار می‌شود.

تئاتر فستیوال
به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ایران تئا‌تر، پیتر فیلیچیا، روزنامه نگار، بار دیگر میزبان این مراسم است. در این مراسم، از چیتا ریورا، ستاره نمایش «ملاقات» تقدیر می‌شود. او جایزه ویژه جان ویلیس را برای یک عمر فعالیت در تئا‌تر دریافت می‌کند. هر دوره این جایزه به یکی از هنرمندان تئا‌تر در برادوی اهدا می‌شود.
جوایز تئا‌تر ورلد اولین بار در سال ۱۹۴۵ میلادی اهدا شد و جان ویلیس آن را پایه گذاری کرد. جان ویلیس، سردبیر مجله تئا‌تر ورلد و اسکرین ورلد بود و در واقع این جایزه یکی از قدیمی‌ترین جوایز تئاتری آمریکاست. جوایز تئا‌تر ورلد هر سال در پایان فصل اجرا‌ها به برگزیدگان داده می‌شود. برگزیدگان اصلی این جوایز، شش بازیگر مرد و شش بازیگر زن هستند که در طول فصل اجراهای تئا‌تر در نمایش‌های برادوی یا خارج از برادوی برای اولین بار حاضر شده‌اند.
همه برندگان توسط یک هیئت انتخاب متشکل از روزنامه‌نگاران سر‌شناس انتخاب می‌شوند. رو ماتور، دیوید کوت، جو زیمیانوویچ، پیتر فیلیچیا، هری هان، متیو ماری و فرانک شک اعضای این هیئت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *