برپایی جشنواره نمایشنامه‌خوانی همدان همزمان با جشن اردیبهشت تئاتر


کیانوش بهروزپور رییس انجمن هنرهای نمایشی استان همدان از برگزاری ششمین جشنواره نمایشنامه‌خوانی، همزمان با جشن اردیبهشت تئاتر خبر داد.

اردیبهشت تئاتر ایران

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی هنرهای نمایشی؛ کیانوش بهروزپور رییس انجمن هنرهای نمایشی استان همدان  گفت: استان همدان در روزهای ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت، جشن اردیبهشت تئاتر را برگزار می‌کند؛ در این مراسم ششمین جشنواره نمایشنامه‌خوانی این استان نیز برپا خواهد شد.

او ادامه داد: این جشنواره در قالب استانی و بین ۱۵ گروه منتخب برگزار و در اختتامیه این جشنواره که ۱۷ اردیبهشت ماه خواهد بود، برگزیده‌های بخش کارگردانی و نمایشنامه‌نویسی اعلام می‌شوند.

بهروز پور درباره جوایزی که در این جشنواره به هنرمندان اهدا می‌شود، اضافه کرد: در بخش خوانش نمایشنامه به دو نقش خوان زن و مرد نیز جوایزی اهدا خواهد شد.

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان همدان درباره دیگر برنامه‌های اردیبهشت تئاتر این استان عنوان کرد: « نمایش خیابانی “نبش کوچه بن بست” به کارگردانی مهدی حبیبی، برگزیده بهترین کارگردانی و تقدیر شده در بخش بازیگری مرد و طراحی فضا از سی و سومین جشنواره تئاتر فجر در جشن اردیبهشت تئاتر استان همدان اجرا می‌شود.

جشن‌های اردیبهشت تئاتر ایران، هر سال به مناسبت بزرگداشت روز جهانی تئاتر و با هدف تکریم فعالان سال گذشته هنرهای نمایشی توسط ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن‌های نمایشی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *