جشن کارگردان کانون کارگردانان خانه تئاتر برگزار می شود


جشن کارگردان کانون کارگردانان خانه تئاتر روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه با تجلیل از دو استاد پیشکسوت عرصه فرهنگ و هنر و تقدیر از چند کارگردان پیشکسوت در خانه هنرمندان برگزار می شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی این جشن، کانون کارگردانان خانه تئاتر در جشن کارگردان از استاد محمد علی کشاورز و استاد ولی الله شیراندامی از بازیگران پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون تقدیر می کنند. این جشن عصر روز پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۸ در تالار استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

گفتنی است دبیری و کارگردانی مراسم یاد شده را محمد بنایی نویسنده، تهیه کننده و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون برعهده دارد. سارا عابدی به عنوان دستیار کارگردان و ونداد بنایی نیز به عنوان مدیر روابط عمومی در برگزاری جشن کارگردان همکاری می کنند.

محمدعلی کشاورز متولد ۲۶ فروردین ۱۳۰۹ در اصفهان و دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است. وی فعالیت هنری‌اش را از سال ۱۳۳۹ با حضور در نمایش «ویولن‌ساز کره‌مونا» آغاز کرد و سپس با ایفای نقش در نمایش‌هایی همچون «آنتیگون»، «آندورا»، «ادیپوس شهریار»، «بازی استریندبرگ»، «دایی وانیا»، «عاشق مترسک»، «لبخند باشکوه آقای گیل» و شماری دیگر به بازیگری حرفه‌ای در تئاتر بدل شد.

کشاورز در سریال‌های تلویزیونی زیادی همچون «هزاردستان»، «سربداران»، «سلطان و شبان»، «گرگ‌ها»، «پدرسالار» و … به نقش آفرینی پرداخته است.

همچنین بازی در فیلم های سینمایی «رگبار»، «خشت و آینه»، «برزخی‌ها»، «کمال الملک»، «مردی که موش شد»، «کفش‌های میرزا نوروز»، «مادر»، «جستجو در جزیره»، «ناصرالدین شاه آکتور سینما»، «دلشدگان»، «آقای بخشدار»، «زیر درختان زیتون»، «روز واقعه» و… از دیگر آثار ماندگار اوست.

ولی شیراندامی نیز متولد ۳ فروردین۱۳۱۰ در روستای شاهین تپه است. وی دارای لیسانس تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا از دانشگاه تهران و همچنین دارای مدرک درجه یک کارگردانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. «دلیران تنگستان»، «صید در پی صیاد»، «مختارنامه» از جمله سریال ها و «شب دهم»، «ماه عسل»، «دو سرنوشت»، «بلوغ»، «قرق»، «گالان»، «مجبوبه» و… از جمله فیلم های سینمایی است که در وی در آن ها نقش آفرینی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *