برگزیدگان جشنواره تئاتر کودک معرفی شدند


بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با معرفی برگزیدگان خود به پایان رسید.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، مراسم اختتامیه بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در چند مرحله شاهد معرفی برگزیدگان خود بود. در بخش مسابقه تئاتر خیابانی، هیئت‌داوران این مسابقه متشکل از آقایان منوچهر اکبرلو، احمد بیگلریان و کریم اکبری مبارکه پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام کردند:

الف: طراحی فضا و لباس
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «هانیه زحمت‌کش» و «الهه میرزایی» طراح و سازندگان دکور و عروسک نمایش «نگاه خط‌خطی» تقدیم شد.

ب: طرح و ایده
تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی به «مهدی حبیبی» برای طرح و ایده نمایش «سورپرایز» تقدیم می‌شد.
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «بهداد بلیغ فر» برای طرح و ایده نمایش «این همه من» تقدیم شد.

ج: بازیگری
هیئت‌داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از «یاسمن رادمنش» بازیگر نمایش «این همه من» تقدیر کردند.

بازیگری زن:
تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به «خانم محدثه فرهادی» برای بازی در نمایش «سورپرایز» اهدا شد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی  به  «آنالی شکوری» برای بازی در نمایش «این همه من» اهدا شد.

بازیگری مرد:
تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به «مهدی حبیبی» بازیگر نمایش «سورپرایز» اهدا شد.
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «میثم سرآبادانی» برای بازی در نمایش «جادوگر شهر زباله‌ها» اهدا شد.

د: کارگردانی
تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی به «مهدی حبیبی» برای کارگردانی نمایش «سورپرایز» اهدا شد.
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به « بهداد بلیغ فر» برای کارگردانی نمایش «این همه من» اهدا شد.

در بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی (آثار چاپ‌شده) طبق نظر هیئت‌داوران این مسابقه متشکل از آقایان منصور خلج، احمد بیگلریان و جواد عاطفه پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش دیپلم افتخار و جایزه نقدی به جناب آقای «داود کیانیان» برای نگارش نمایشنامه «آوای پریان» از انتشارات سروش تقدیم شد.

در بخش  مسابقه نمایشنامه‌نویسی (تولیدات تازه) هیئت‌داوران این مسابقه متشکل از آقایان: احمد بیگلریان، حسن دولت‌آبادی و سید حسین فدایی حسین پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام کردند:
رتبه سوم:لوح تقدیر و جایزه نقدی  به  «مریم رهاسرشت» برای نگارش نمایشنامه «نان و حلوا» اهدا شد.

رتبه دوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به «محمدباقر نباتی مقدم» برای نگارش نمایشنامه «افسانه ساوالان» اهدا شد.

رتبه اول:تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «کیومرث قنبری آذر» و سرکار خانم «سپیده دبیری» برای نگارش نمایشنامه «شیر کتابخانه» اهدا شد.

در بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی(استقبال صدسالگی تئاتر کودک) هیئت‌داوران این مسابقه متشکل از احترام برومند وحمیدرضا نعیمی و محمد عاقبتی پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام کردند:

دیپلم افتخار این بخش به «احسان مجیدی» کارگردان نمایشنامه‌نویسی «مجادله دو پری» اهدا شد.

لوح تقدیر این بخش به «فرزاد لباسی» کارگردان نمایشنامه‌نویسی «شنگول و منگول» اهدا شد.

در بخش مسابقه پوستر هیئت‌داوران این مسابقه متشکل از آقایان قباد شیوا، امیر اسمی و آرش تنهایی پس از ارزیابی آثار حاضر تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی (معادل ۱۰۰۰ دلار) را به «مرضیه سرمشقی» برای طراحی پوستر نمایش  «تَشپِ کال» اهدا کردند.

در بخش مسابقه عکس هیئت‌داوران متشکل از حمید جبلی، سیف‌الله صمدیان و سیامک زمردی مطلق  پس از ارزیابی آثار حاضر با اهداء لوح تقدیر از هنرمندان زیر قدردانی کردند:

۱-    «بهار نیک پور»  برای مجموعه آثار
۲-    «سمانه جویا» برای مجموعه آثار
رتبه سوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به «مریم ملک مختار» برای مجموعه آثار اهدا شد.

رتبه دوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به «سید ضیاءالدین صفویان» برای مجموعه آثار اهدا شد.

رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «مریم قهرمانی زاده» برای مجموعه آثار اهدا شد.

در بخش مسابقه تئاتر خردسال هیئت‌داوران این مسابقه متشکل از رضا فیاضی، مجید قناد و افسانه زمانی پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام کردند:

الف: بازیگری زن
تقدیر: هیئت‌داوران به خاطر برقراری ارتباط مناسب نمایشی با مخاطب خردسال با اهداء لوح تقدیر از خانم «کبری مالمیر» بازیگر نمایش «آرزوی کلافهای رنگی» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به  «شیرین کاشفی» بازیگر نمایش «کاغذ پاره‌ها» اهدا شد.

بازیگری مرد
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر از «مسعود طاهری عضد» برای بازی در نمایش «دفتر من، خیال من، خوشا به روز و حال من» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «آرین ناصری مهر» بازیگر نمایش «آرزوی کلافهای رنگی» اهدا شد.

ب: نمایشنامهن‌ویسی
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر از خانم «زهرا مریدی» برای نگارش نمایشنامه «کاغذ پاره‌ها» تقدیر به عمل آورد.
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به  «فرهاد اسماعیلی» برای نگارش نمایشنامه «آرزوی کلافهای رنگی» اهدا شد.

ج: کارگردانی
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «رامین کُهن» برای کارگردانی نمایش «یک روز و دو فصل» اهدا شد.

د: جایزه ویژه
هیئت‌داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از «کیان جعفری لفوت» بازیگر خردسال نمایش «بوق بوق» تقدیر کرد.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خاطر کارکرد صحیح موسیقی برای ارتباط با مخاطب خردسال، تعلق میگیرد به آقای «امین پروین» آهنگساز نمایش «یک روز و دو فصل» اهدا شد.

هـ: نمایش برگزیده
دیپلم افتخار این بخش به نمایش «یک روز و دو فصل» به کارگردانی آقای «رامین کُهن» اهدا شد.

در بخش مسابقه تئاتر کودک هیئت‌داوران این مسابقه متشکل بهرام شاه‌محمدلو، سالواتوره تراماچره و هنگامه مفید پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام کردند:

الف: موسیقی
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از «محمد نصرتی» برای موسیقی نمایش «رنگ‌رنگ نقاشی» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «فرید نوایی» برای موسیقی نمایش «کلوچه‌های خدا» اهدا شد.

ب: طراحی صحنه
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از «سینا ییلاق بیگی»  برای طراحی صحنه نمایش «لاکی عجق وجق» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «مهدی شریفی» برای طراحی صحنه نمایش «مورچه‌ای به نام موری» اهدا شد.

ج: طراحی لباس
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از «آزاده محمدی شیرازی» برای طراحی لباس نمایش «لاکی عجق وجق» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «زینب رشتی» برای طراحی لباس نمایش «مورچه‌ای به نام موری» اهدا شد.

د: بازیگری
بازیگری زن
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکاً از «ندا شامی نوری» بازیگر نمایش «عمو نوروز و ننه سرما» و «مریم الهامیان» بازیگر نمایش «رنگ‌رنگ نقاشی» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «سحر زینلی» بازیگر نمایش «کلوچه‌های خدا» اهدا شد.

بازیگری مرد

تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از «محسن شهرکی» و «محمد اسلامی» بازیگر نمایش «مورچه‌ای به نام موری» تقدیر به عمل آورد.
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «سعید حاجی حیدری» بازیگر نمایش «کلوچه‌های خدا» اهدا شد.

هـ: نمایشنامه‌نویسی
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از آقای «جواد انصافی»  برای نگارش نمایشنامه «قصه عمو نوروز و ننه سرما» تقدیر به عمل آورد.
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «سید آرش شریفزاده» برای نگارش نمایشنامه «کلوچه‌های خدا» اهدا شد.

و: کارگردانی
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از آقای «جواد انصافی»  برای کارگردانی نمایش «قصه عمو نوروز و ننه سرما» تقدیر به عمل آورد.
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «سید آرش شریفزاده» برای کارگردانی نمایش «کلوچه‌های خدا» اهدا شد.

ز: جایزه ویژه
دیپلم افتخار و جایزه نقدی  به نمایش «مورچه‌ای به نام موری» به کارگردانی آقای «محمد جهان‌پا» و نمایش «کلوچه‌های خدا» به کارگردانی «سید آرش شریف‌زاده» اهدا شد.

در بخش آرا مردمی جشنواره در بخش بین‌الملل نمایش اورکت از کره جنوبی، در بخش نوجوان نمایش کدو زری و در بخش کودک نمایش رنگ‌رنگ نقاشی بیشترین آرا مردمی را از آن خود کردند.

در بخش مسابقه تئاتر نوجوان هیئت‌داوران این مسابقه متشکل از آقایان: اردشیر صالحپور،  نیکلاس مالمکارونا و  لیلی رشیدی پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام کردند:

الف: موسیقی
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از «رامین کُهن»  برای موسیقی نمایش «گیسوانی برای پرواز» تقدیر به عمل آورد.
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «علی بی‌نیاز» و «سیاوش عظیمی» برای موسیقی نمایش «کدوزری» اهدا شد.

ب: طراحی صحنه
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از «علی اعلمی»  برای طراحی صحنه نمایش «کدوزری» تقدیر به عمل آورد.
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «رضا حسن‌زاده» برای طراحی صحنه نمایش «حقایق شیفت شب، وقایع شیفت روز»

ج: بازیگری
بازیگری زن
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از «فروزان بهرامپور» بازیگر نمایش «کدوزری» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به«آنالی شکوری» بازیگر نمایش «یک سیب برای دو نفر»اهدا شد.

بازیگری مرد
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از گروه بازیگران نمایش «کابوس همراه» آقایان امیرحسین عسکری، رسول ملایی، محمدمهدی آقابابایی، محمدامین رفاهت، رضا خاشعی، علیرضا آقایی، اسماعیل صادقی و محمدحسن حسن‌زاده تقدیر به عمل آورد.
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به نمایش«پس‌لرزه» با بازی محمد رشنو، علی برنگی، نیما نوروزی و علیرضا چگینی اهدا شد.

د: نمایشنامه‌نویسی
کاندیداها:
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از آقای «رضا صابری»  برای نگارش نمایشنامه «حقایق شیفت شب، وقایع شیفت روز» تقدیر به عمل آورد.
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «سینا شفیعی» برای نگارش نمایشنامه «پس‌لرزه» اهدا شد.

هـ: کارگردانی
کاندیداها:
تقدیر: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از آقای «حمیدرضا ملاحسینی» کارگردان نمایش «یک سیب برای دو نفر» تقدیر به عمل آورد.
برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به  «رضا حسینی» کارگردان نمایش «حقایق شیفت شب، وقایع شیفت روز» اهدا شد.

و: جایزه ویژه
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی  به آقای «محمد اسماعیل‌زاده» کارگردان نمایش «پس‌لرزه» اهدا شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *