برگزیدگان سی و دومین جشنواره تئاتر فجر


پوستر جشنواره تئاتر فجر 32

آرای هیات داوران مسابقه بین‌الملل

 موسیقی

برگزیده: «ولادیمیر استانیفسکی» برای موسیقی نمایش «Pythian Oratorio» از لهستان

طراحی صحنه

برگزیده: «آرش دادگر» برای طراحی صحنه نمایش «هملت» از ایران

بازیگری زن

برگزیده:«نیکل هیسترس» برای بازی در نمایش «خانه برنارد آلبا» از آلمان

بازیگری مرد

برگزیده: «پیام دهکردی» برای بازی در نمایش «مرد بالشی» از ایران

نمایشنامه‌نویسی

برگزیده: «حسین کیانی» برای نگارش نمایشنامه «در شوره‌زار» از ایران

کارگردانی

برگزیده:«آرش دادگر» برای کارگردانی نمایش «هملت» از ایران

جایزه ویژه

نمایش «زنان ایبسن» به کارگردانی «یونی داهر» از نروژ

جایزه بزرگ

نمایش «هملت» به کارگردانی «آرش دادگر» از ایران

هیأت داوران این بخش متشکل از سعید کشن فلاح، پری صابری، مسعود رایگان، تاتیانا تیخانوت، زولت پوزگای.

 

آرای هیات داوران مسابقه تازه‌های تئاتر ایران

موسیقی

تقدیر: «بهنام رحیمی» برای موسیقی نمایش «مجردها»

برگزیده: «محمدرضا جدیدی» برای موسیقی نمایش «سه جلسه تراپی و یک مهمانی»

طراحی صحنه

تقدیر: «منوچهر شجاع» طراح صحنه نمایش «سه جلسه تراپی و یک مهمانی»

برگزیده: «سعید حسنلو» طراح صحنه نمایش «فرجام سفر طولانی طوبا»

بازیگری زن

تقدیر:

۱- «رویا افشار» برای بازی در نمایش «مدریک»

۲-«فاطمه امینی» برای بازی در نمایش مجردها

۳-«الهام کردا» برای بازی در نمایش «سه جلسه تراپی و یک مهمانی»

۴- «شیدا خلیق» برای بازی در نمایش «ماضی استمراری»

گروه داوران در این بخش بازیگر برگزیده‌ای را اعلام نکرده‌اند.

بازیگری مرد

تقدیر:

۱ «سروش طاهری» برای بازی در نمایش «مدریک»

۲- «مجید امیری» برای بازی در نمایش «فرجام سفر طولانی طوبا»

۳- «فربد فرهنگ» برای بازی در نمایش «به مناسبت ورود اشکان»

۴- «امیر کربلایی‌زاده» برای بازی در نمایش‌های «مرگ نویسنده» و «مجردها»

گروه داوران در این بخش بازیگر برگزیده‌ای را اعلام نکرده‌اند.

نمایشنامه‌نویسی

تقدیر:

۱- «علیرضا نادری» برای نمایشنامه «فرجام سفر طولانی طوبا»

۲-«سید محمد مساوات» برای نمایشنامه «قصه ظهر جمعه»

۳- «جلال تجنگی» برای نمایشنامه «در همین نزدیکی»

گروه داوران در این بخش برگزیده‌ای را اعلام نکرده‌اند.

کارگردانی

تقدیر:

۱ «سید محمد مساوات» برای کارگردانی نمایش «قصه ظهر جمعه»

۲- «شهرام کرمی» برای کارگردانی نمایش «مدریک»

برگزیده: «سیدمحسن حسن‌زاده» کارگردان نمایش «فرجام سفر طولانی طوبا»

هیأت داوران این بخش سهراب سلیمی، نادر برهانی مرند، سعید اسدی بودند.

آرای هیات داوران مسابقه مرور تئاتر ایران

موسیقی

تقدیر: «علی امیدی» برای موسیقی نمایش «کاریزما» از یزد

برگزیده: «حامد علیزاده» برای موسیقی نمایش «بی بری» از رودان

طراحی صحنه

تقدیر: «مجتبی رستمی‌فر» طراح صحنه نمایش «پرسه در لابلای فریم‌ها» از اهواز

برگزیده: «علیرضا داوری» طراح صحنه نمایش «بی بری» از رودان

بازیگری

تقدیر بازیگری نوجوان:

۱- «حمیدرضا حافظ شجری» برای بازی در نمایش «دو بر یک به نفع بارسلونا» از مشهد

۲ «ساجده حاجی‌زاده» برای بازی در نمایش «بی بری» از رودان

بازیگری زن

تقدیر:

۱- «مژده ناظمی» برای بازی در نمایش «رد پر پروانه‌ای از آن سر دنیا» از کرمان

۲-«بهناز سلیمانی» برای بازی در نمایش «بذار یه امشب بگذره» از تهران

۳-«مریم سالاری» برای بازی در نمایش «بی بری» از رودان

برگزیده: «زهره کامیاب» برای بازی در نمایش «رد پر پروانه‌ای از آن سر دنیا» از کرمان

 

آرای هیات داوران مسابقه نمایشنامه‌نویسی

تقدیر از:

۱- «وحید جباری» برای نگارش نمایشنامه «خیلی زود عادت می‌کنیم»

۲- «محسن زمانی» برای نگارش نمایشنامه «چیزهایی که پشت در سردخانه جا می‌ماند»

۳-«سعید هاشمی‌پور» برای نگارش نمایشنامه «یک فیلم مستند داستانی»

۴-«مریم رنگرز» برای نگارش نمایشنامه «ناتمام»

۵-«افسانه شکاری» برای نگارش نمایشنامه «بستنی یخی»

هیأت‌داوران برای نمایشنامه برگزیده انتخابی ندارد.

هیأت داوران این بخش عطاالله کوپال، عبدالحی شماسی، کامران سپهران

تقدیر از:

«شکوه احمدی» برای طراحی پوستر نمایش «پایتخت ریودوژانیرو»

«محمد افشاری» برای طراحی پوستر نمایش «مثل خاری در انگشت»

«صالح تسبیحی» برای طراحی پوستر نمایش «این نوبت از کسان»

رتبه‌ی سوم:

«رضا باباجانی» برای طراحی پوستر نمایش «ضلع پنجم یک مربع».

رتبه‌ی دوم:

«بهراد جوانبخت» برای طراحی پوستر نمایش «باغ آلبالو».

رتبه‌ی اول:

«خیام مؤیدی» برای طراحی پوستر نمایش «من خدا را دوست دارم».

هیأت داوران ابن بخش فرزاد ادیبی، امیر اسمی، مهرنوش مشیری

موسیقی

تقدیر: «نصیر دامنی» آهنگساز نمایش خیابانی «میارجلی» از ایرانشهر

بازیگری زن

تقدیر بازیگران خردسال 

۱- «سعیده ذبیحی» برای بازی در نمایش خیابانی «انتظار عطر یوسف» از کرمانشاه.

۲- «مریم کاظمی» برای بازی در نمایش خیابانی «کوچی دیگر» از فارسان.

 

تقدیر: «فاطمه مهدی‌آبادی» برای بازی در نمایش خیابانی «انتظار عطر یوسف»

برگزیده: «الهام ریاضت» بازیگر نمایش خیابانی «یک داستان کاملاً واقعی» از ملایر.

 

بازیگری مرد

تقدیر: «میثم سرآبادانی» برای بازی در نمایش خیابانی «املت با گوجه ایرانی» از تفرش

برگزیده: «مصطفی کولیوندی» بازیگر نمایش خیابانی «پرده خوانی شیرین و فرهاد مدل ۹۲» از دهلران.

 

طرح و ایده

تقدیر: «سعید خیرالهی» برای طرح و ایده نمایش خیابانی «پرده خوانی شیرین و فرهاد مدل ۹۲» از دهلران

برگزیده: «علی‌محمد رادمنش» برای طرح و ایده نمایش خیابانی «چوپان‌ها» از تهران.

 

کارگردانی

تقدیر: «علی محمدرادمنش» کارگردان نمایش خیابانی «چوپان‌ها» از تهران

برگزیده: «سعید خیرالهی» کارگردان نمایش خیابانی «پرده خوانی شیرین و فرهاد مدل ۹۲» از تهران.

هیأت داوران این بخش نصرالله قادری، علی پویان، حسین عاطفی هستند.

افکتور

تقدیر: «سعید نعمتیان» افکتور نمایش‌های «جن بچه در حجله عریان» و «سِیر».

 

بازیگری زن

تقدیر: «نیایش بهمنیه» برای بازی در نمایش رادیویی«جن بچه در حجله عریان»

برگزیده: «نوشین حسن‌زاده» بازیگر نمایش رادیویی «امشب به وقت مگر نمی‌خواند این خروس».

 

بازیگری مرد

تقدیر: «مجید نوروزی» برای بازی در نمایش رادیویی «جن بچه در حجله عریان»

برگزیده: «نورالدین جوادیان» بازیگر نمایش رادیویی «امشب به وقت مگر نمی‌خواند این خروس».

 

تهیه کنندگی

تقدیر: «رضا داداشی» تهیه‌کننده نمایش رادیویی «خون آشام» از قزوین.

 

نمایشنامه‌نویسی

تقدیر: «پیام سعیدی» برای نگارش نمایشنامه رادیویی «سِیر»

برگزیده: «عمار خطی» برای نگارش نمایشنامه رادیویی «پست روی موج اف ام ردیف ۱۰۹ مگا هرتز».

 

کارگردانی

تقدیر: «پیمان قریب پناه» کارگردان نمایش رادیویی «عکس اتفاق عزیز»

برگزیده: «رضا بهاروند» کارگردان نمایش رادیویی«جن بچه در حجله عریان».

هیأت داوران این بخش شهرام گیل آبادی، جواد پیشگر، فرهاد آئیش بودند.

آراء مسابقه عکس سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

تقدیر از:

۱-«رضا قاسمی زرنوشه» برای عکاسی از نمایش «درخشش در ساعت مقرر»

۲- «پریناز آل آقا» برای مجموعه آثار ارائه شده

۳-«صنم توکلی» برای مجموعه آثار ارائه شده

رتبه‌ی سوم:

«مهسا صفاری‌پور» برای عکاسی از نمایش «ریچارد دوم» و مجموعه آثار ارائه شده

رتبه‌ی دوم:

«ساره سرلک» برای عکاسی از نمایش «ننه دلاور بیرون پشت در»

رتبه‌ی اول:

«پیمان ایروانی» برای عکاسی از نمایش «پهلوان کچل».

هیأت داوران این بخش هادی نوید، رضا موسوی، مریم محمدی بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *