برگزاری بزرگداشتی برای موفقیت های جهانی گروه تئاتر پاپیون


مراسم بزرگداشتی به بهانه موفقیت های گروه تئاتر پاپیون در جشنواره های خارجی و دریافت جایزه بزرگ جشنواره پروکانترای لهستان با حضور آتش تقی پور و دکتر محسن مرادی و معاونت اجتماعی فرهنگی منطقه ۷ شهرداری تهران برگزار شد .

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، گروه نمایش پاپیون که امسال با نمایش “هیدرولیز نطفه جنون” به نویسندگی و کارگردانی حسین رحیمی و با بازی سارا میری و دو بازیگر  پرتوان استثنایی ( سندروم داون ) در جشنواره پروکانترای لهستان راه پیدا کرده بود ، بار دیگر با اجرایی درخشان در روز آخر جشنواره توانست جایزه بزرگ این جشنواره را از آن خود کند .

دبیر جشنواره در هنگام خوانش نام این گروه به عنوان برگزیده فستیوال پروکانترای لهستان گفت : من این گروه را چندین سال است که می شناسم . کارگردان این گروه همچون شعبده بازی است که در ارائه و اجرای لحظاتی از زندگی چنان مخاطب را همراه خود می کند که گویی آن معضل تک تک تماشاگران است .

وی ادامه داد : این گروه با استفاده از بازیگران معلول پرتوان که اجرایشان ، ساعت ها تمرین و زحمت صد چندان را می طلبد ، در قله ی رسالت تئاتر قرار دارد . خوشحال هستم که برای دومین بار این جایزه به گروه نمایش پاپیون از ایران تعلق می گیرد .

پس از بازگشت گروه تئاتر پاپیون از جشنواره ، عده زیادی از جمله نماینده معاونت اجتماعی شهرداری تهران ، مدیر سرای محله ی خواجه نظام ، خانواده های بازیگران و خانواده معلولین بی شماری در فرودگاه امام خمینی (ره) از ساعت ها قبل از ورود گروه به خاک ایران با نصب پلاکارد و پخش گل و شیرینی حضور داشتند و این نحوه استقبال برای اولین بار بود که در گرامیداشت هنرمندان تئاتر ایران صورت گرفت .

سپس چند روز بعد از بازگشت این گروه ، مراسم تجلیل از این هنرمندان با حضور معاونت اجتماعی شهرداری منطقه ۷ تهران ، نماینده معاونت اجتماعی شهرداری تهران ، دکتر محسن مرادی و هنرمند گرانقدر تئاتر و تلویزیون آتش تقی پور برگزار شد . در این جشن ضمن تجلیل از گروه نمایش پاپیون از طرف شهرداری تهران و گروه نمایش پاپیون ، از تمام حامیان این گروه نمایشی نیز قدر دانی شد .

تئاتر فستیوال

دکتر محسن مرادی از جمله افرادی بود که از وی به جهت حمایت از گروه تئاتر پاپیون تجلیل شد . وی ضمن قدردانی از این گروه نمایشی گفت : من سال گذشته اجرای نمایش “صندلی ها” ی گروه پاپیون را دیدم . به جرات می توانم بگویم که این بازیگران از کسانی که سلامت کامل جسمی و روحی دارند ، بهتر بازی کردند . در حقیقت آقای رحیمی برای این بچه ها سنگ تمام گذاشته است و کار ایشان بسیار ارزشمند است . من دست کارگردان این گروه و بازیگرانش را می بوسم زیرا کار بسیار سختی انجام می دهند .

وی در خصوص اهدای سند زمین به گروه نمایش پاپیون گفت : ساختمان بزرگی در مقوله تئاتر درمانی خریداری شده است و پس از جلسات آتی با کارگردان گروه پاپیون در اختیار این گروه نمایشی قرار می گیرد تا بتوان افراد بیشتر با کیس های مختلف اجتماعی را با هنر تئاتر و تئاتر درمانی آشنا نمود و معضلات فردی و زندگی آنها را رفع گردد . من تا جایی که بتوانم پشت این گروه هستم .

تئاتر فستیوال

در ادامه این مراسم آتش تقی پور و معاونت اجتماعی فرهنگی منطقه ۷ شهرداری تهران نیز به سخنرانی پرداختند و پس از آن به جهت حضور در این مراسم از این عزیزان قدردانی شد .

تئاتر فستیوال

همایش بزرگداشت گروه تئاتر پاپیون با پخش کیلیپی از فعالیت های این گروه خاتمه یافت . برگزاری این مراسم شوق و شور و امیدواری بسیاری را برای این گروه نمایشی به وجود آورد و برای اولین بار موفقیت این هنرمندان همچون ورزشکارران مورد حمایت و تجلیل شایسته قرار گرفت .

 

۳ نظر ثبت شده است .

  1. حمید گفت:

    موفق و پیروز باشید ?

  2. فاطمه سادات گفت:

    اطلاع رسانی گروه پاپیون بسیار ضعیف است . به نظر من باید همه خبردار شوند . و در تلویزیون و رسانه ملی هم اعلام شود . حیفه که زحمت این گروه دیده نشود .

  3. کریمی گفت:

    احسنت به چنین پشتکار و تلاشی . به بچه های این گروه و جناب آقای رحیمی خسته نباشید میگم . از ته دلم خوشحال شدم که این خبر موفقیت رو شنیدم . زنده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *