نگاهی به نمایش های بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر :

بلغارستان با نمایش «من سیزیف» به ایران می‌آید


کشور بلغارستان با نمایش«من سیزیف» در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور دارد.
%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%db%8c%d8%a7%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%81%d8%ac%d8%b1-35
به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی جشنواره بینالمللی تئاتر فجر، نمایش «من سیزیف» کاری از گروه کارگاه عروسک به کارگردانی و طراحی وسلکا کونچوآ است که در خلاصه داستان آن آمده است: این نمایش بازگشت ابدی انسان به خود را نشان می‌دهد. زندگی انسان تکرار یک عمل مشابه است؛ مارپیچی و قابل حدس و این عمل همیشگی باعث می‌شود ما نه به معنا بلکه به بی‌معنایی زندگی بشر فکر کنیم.
این نمایش یک ساعتی در سومین روز از جشنواره تئاتر فجر در ۲ سانس ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ در تالار قشقایی تئاترشهر روی صحنه می‌رود.
عوامل اجرایی این نمایش عبارتند از : کارگردان، نویسنده، دراماتورژ و طراح صدا: وسلکا کونچوآ، طراح حرکات: ماریا دیمیتروا، بازیگر: استویاندویچوو، طراح و تکنسین صحنه: ماریتا گولومِهُوا ، طراح نور: وسلین هریستوو، موسیقی: هریستو ناملیو ، مدت نمایش:۶۰ دقیقه.
وسلکا کونچوآ، متولد سال ۱۹۷۶در پلون، نویسنده و کارگردان، دانش‌آموخته خوانندگی اپرا از دانشگاه جدید بلغارستان، کارشناس تبلیغات و مد نمایش از آکادمی ملی تئاتر و سینمای کراستیو سارافوو، بلغارستان و کارشناسی ارشد نمایش عروسکی از آکادمی ملی تئاتر و سینمای کراستیو سارافوو، بلغارستان. نویسنده و کارگردان نمایش‌های: «حبس ابد»، «نفس»، «در امتداد افق» و … . کارگردان نمایش‌های: «همیشه برای تو»، «در تاریکی»، « بزرگ رویایی جنگل» و
سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی طی روزهای ۱ الی ۱۲ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *