تئاتر شهر میزبان “آن هلی” از لهستان می شود


نمایش «آن‌هلی» به کارگردانی یاروسلاو فرت، روزهای ۲۴ و ۲۵ آذرماه در تالار چهارسو مجموعه تئاترشهر و در برنامه هفته تئاتر لهستان در ایران، اجرا می‌شود.

تئاتر شهر

به گزارش تئاتر فستیوال ، این نمایش که بر اساس قطعاتی از شعر آن‌هلی توسط یولیو سوواسکی نوشته شده است از تولیدات کمپانی تئاتر زار است که پیش از این در جشنواره‌های متعدد تئاتری جهان اجرا شده است.

تا کنون جشنواره بین‌المللی هنر در سانفرانسیسکو، ادینبورک فرینگ، تئاتر المپیک در چین، جشنواره ردزون اسلو، جشنواره تئاتر سیبیو، جشنواره اروپایی فابریکا در فلورانس، جشنواره تئاتر لیو در لس‌آنجلس، جشنواره فستاج در هولستبرو، دانمارک و جشنواره هنرهای نمایشی سئول کره، میزبان این نمایش بوده‌اند.

یاروسلاو فرت، بنیانگذار و رهبر تئاتر زار، کارگردان و بازیگر تئاتر و مدیر موسسه گروتوفسکی است. این هنرمند لهستانی مدرس دانشگاه، مدرس مدرسه تئاتر دولتی و فیلیا در ورکولا است. یاروسلاو فرت مسئولیت برنامه تئاتر «ورکلاو: پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۶» را نیز برعهده دارد.

فرت  در سال‌های  ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ به گرجستان، ارمنستان و ایران سفر کرده و در زمینه قدیمی‌ترین فرم‌های موسیقی مذهبی مسیحیت شرقی پژوهش کرده است. گروه تئاتر زار در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان بهترین تئاتر موسیقی لس‌آنجلس تایمز نامگذاری شد. این کارگردان، موسس و هماهنگ‌کننده پروژه‌های متعدد لهستانی و بین‌المللی در موسسه گروتوفسکی، از جمله گروتوفسکی یونسکو سال ۲۰۰۹ بوده و کارشناسی ارشد در برنامه اقامتی و جشنواره بین‌المللی تئاتر «جهان به عنوان یک محل حقیقت» را بر عهده داشته است.

در این نمایش ۵۰ دقیقه‌ای، ۱۵ هنرمند تئاتر لهستان به ایفای نقش می‌پردازند.

هفته تئاتر لهستان در تهران از ۲۲ تا ۲۷ آذرماه ۱۳۹۴ توسط اداره کل هنرهای نمایشی، سفارت لهستان در ایران و دبیرخانه سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *