در حکایت این روزهای تئاتر فستیوال و فستیوال تئاتر فجر


تئاتر فستیوال

سی و سومین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر نیز در شرف آغاز به کار است . این جشنواره هم چون جشنواره های گذشته بی حاشیه به پیش نمی رود ، از جمله تغییر در پوستر جشنواره و یا حضور کمرنگ بزرگان تئاتر و یا عدم اجرا در تالار وحدت و چند سالن تئاتر شهر . اما آنچه به نظر می آید این است که اوضاع بهتر از سالهای گذشته در حال پیشروی است.

مجموعه ی تئاتر فستیوال نیز مدتی است شروع به برنامه ریزی و ایجاد تغییراتی کرده است تا هم زمان با شروع جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر ، چنانکه از رسالت اصلی تئاتر فستیوال بر می آید ، وبسایت نیز رنگ و بوی جشنواره به خود بگیرد و پر قدرت و به روز همراه شما عزیزان و هنرمندان باشد . در این راستا بر آن شدیم تا چند نکته راجع به مسائل داخلی مجموعه ی تئاتر فستیوال را با شما در میان بگذاریم :

۱ – مجموعه ی تئاتر فستیوال در طی این مدت از فعالیت خود که به صورت آزمایشی صورت گرفت ، آزمون و خطاهای فراوانی کرد و اینک هم زمان با دوساله شدن وبسایت تصمیم دارد فعالیت رسمی خود را آغاز نماید ، که البته امیدواریم افتتاحیه ی فعالیت رسمی با جشنی کوچک و در کنار شما عزیزان صورت گیرد. تصمیم بر این بود که این اتفاق هر چه زودتر رخ دهد اما به دلیل ایام سوگواری محرم و صفر و بعد از آن هم درگذشت چند تن از هنرمندان عرصه ی تئاتر از جمله مجید بهرامی عزیز ، استاد انوشیروان ارجمند ، استاد مرتضی احمدی و … به تعویق افتاد .

۲ – روزگار بازی های عجیبی دارد ! همین چند ماه پیش بود که در جلسه ای تصمیم گرفته شد افتتاح سایت را همراه کنیم با تولد مرحوم استاد مرتضی احمدی و از ایشان به پاس این همه سال فعالیت ، تقدیر به عمل آوریم . اما این جهان همچون همیشه وفا نکرد و استاد مرتضی احمدی را از ما گرفت تا در افتتاحیه ، جای خالی اش بیش از پیش احساس شود . روحش شاد .

۳ ــ اکنون بعد از گذشت ۲۴ ماه از شروع به کار تئاتر فستیوال ، سایت به طور رسمی افتتاح می شود اما با کمال تأسف مراسم جشن افتتاحیه را به ناچار تعویق انداختیم و به زمان مناسب تری موکول می کنیم .

۴ – ما در تئاتر فستیوال تمامی تلاش خود را می کنیم که نیاز های مخاطبان تئاتر در حوزه ی اخبار و تحلیل تئاتر را برطرف نماییم و فرهنگ فراموش شده ی نقد را در هنرمان ، دوباره قوت بخشیم . خوشبختانه نتیجه ی بدست آمده خوشایندتر از پیش بینی ما بود و شما عزیزان نیز ما را در این مسیر یاری کردید و بیش از پیش قوت قلب دادید و مجموعه ی تئاتر فستیوال را برای ادامه ی حیات وامدار خود قرار دادید .

در این راستا بر آن شدیم که نقایص سایت را برطرف کرده و شرایط حضور شما عزیزان را در سایت در حد مقدور سهولت بخشیم .

یکی از مشکلات وبسایت تئاتر فستیوال مدت زمان بارگذاری ( loading ) کامل سایت بود که مورد اعتراض شما عزیزان قرارگرفت . این امر چند دلیل عمده دارد که یکی از دلایل حجم بالای اطلاعات و دیگری تعداد کاربرانی است که به طور هم زمان در سایت حضور دارند که این امر  باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت شده و حتی در مواقعی باعث مختل شدن سایت برای دقایقی می شد .

از این رو در این مدت تیم فنی تئاتر فستیوال تمامی تلاش خود را در راستای رفع این نواقص انجام داد و خوشبختانه اکنون این مشکلات تا حدودی رفع شده است .

۵ – علاوه بر آن تصمیم داریم به زودی و به بهانه ی افتتاح رسمی سایت ، با قالبی جدید و به روز در خدمت شما عزیزان باشیم . این امر علاوه بر زیباتر کردن شکل ظاهری سایت ، سرعت ورود به سایت را افزایش داده و همچنین دسترسی به قسمت های مختلف سایت را آسانتر خواهد کرد .

****************

 

اکنون در آستانه ی مهمترین رویداد تئاتری کشور ، با تغییرات فنی ایجاد شده در سایت ، تمام تلاش خود را بر این امر می گذاریم که آنچنان که شایسته و بایسته است این جشنواره را پوشش خبری دهیم و رضایت خاطر شما عزیزان را فراهم کنیم .

امیدواریم جشنواره ی سی و سوم تئاتر فجر نیز فارغ از حاشیه هایی که پیش از شروع داشته و به همت دبیر شایسته و نقدپذیر خود ، جشنواره ای پربار ، درخور توجه و موفق باشد .

 

يک نظر ثبت شده است .

  1. جواد ن گفت:

    امسال هم مثله هر سال !!! افتضاح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *