تمامی طرح‌های جشنواره تئاتر عروسکی مورد بازبینی قرار می‌گیرند


دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان اعلام کرد که تمامی متون و طرح های رسیده به دبیرخانه فرصت حضور در مرحله بازبینی را خواهند داشت.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از مهر ، محمد تقی پور دبیر این دوره از جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان بیان کرد: با توجه به نگاه آکادمیک و علمی هیات انتخاب این مرحله از جشنواره خانم آزاده انصاری و آقایان فرهاد مهندس پور و علی پاکدست که توجه ویژه ای بر کیفیت آثار و ویژگی های عروسکی و خلاقانه آثار دانشگاهی داشته اند، تصمیم گرفته شد تا تمامی کارهای پیشنهاد شده به مرحله بازبینی راه پیدا کنند.

وی تاکید کرد: نمایش عروسکی می تواند از یک ایده ساده شکل بگیرد و در اجرا به اثری قابل توجه تبدیل شود از این رو با نظر هیات انتخاب فرصت نمایش و اجرای ایده های عروسکی از هیچ گروهی گرفته نمی شود.

دبیر جشنواره چهاردهم تصریح کرد: هیات انتخاب برای اولین بار در تاریخ جشنواره تئاتر عروسکی دانشجویان با نگاه آکادمیک و علمی که به این حوزه داشته است مجموعه طرح ها و متون پیشنهادی را بررسی کرده و پیشنهادهای خود را برای تک تک متون ارائه داده اند.

تقی پور با اشاره به فشردگی زمانبندی در این دوره جشنواره و تلاش گروه های دانشجویی عروسکی برای آماده کردن کار ابراز امیدواری کرد که در این دوره شاهد نمایش هایی خلاقانه و بدیع از تئاتر عروسکی آکادمیک ایران باشند.

مرحله بازبینی آثار متقاضی حضور در جشنواره از هفته اول اردیبهشت آغاز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *