تجربه ی «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو» در سالن اصلی تئاتر شهر


«تیاتر سعدی، تابستان سی و دو» با موضوع وقایعی که روز کودتای ۲۸ مرداد در تیاتر سعدی رخ داده است خود را برای اجرا در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر آماده می‌کند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی نمایش «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو»، این نمایش به نویسندگی، طراحی و کارگردانی حسین کیانی به زودی در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «گروه تئاتری تصمیم دارند روز ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ (روز کودتا) نمایش‌شان را در مورد زندگی سعدی برای اولین شب در تیاتر سعدی روی صحنه ببرند»

تیاتر سعدی یکی از مکان‌هایی است که طبق تاریخ در روز ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ به آتش کشیده شد. در این نمایش همچنین برای اولین بار شخصیت شعبان جعفری روی صحنه دیده خواهد شد. آن گونه که در تاریخ آمده است سرگرد قربانعلی فخرایی مسئول سانسور و شعبان جعفری مسئول آتش زدن تیاتر سعدی در روز کودتا بودند.

بازیگران این نمایش به ترتیب حروف الفبا خاطره اسدی در نقش مهرزاده ایرانی، علیرضا آرا در نقش فردوس کیهان‌خدیو، شهرام حقیقت‌دوست در نقش حسن آقا، امیررضا دلاوری در نقش‌های سرگرد قربانعلی فخرایی و شعبان جعفری، مجید رحمتی در نقش‌های تقی تُمبَکی و احمد عشقی، علی سلیمانی در نقش سراب‌علی بهرام‌افشار و رویا میرعلمی در نقش لورین هستند.

حمید حسینی، سهیل ملکی، اشکان دلاوری و پدرام محمدی نیز علاوه بر حضور در گروه کارگردانی و صحنه، نقش‌های فرعی «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو» را بر عهده دارند.

دیگر عوامل «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو» الهام شعبانی طراح لباس، ماریا حاجیها طراح گریم، محمد گودرزیانی برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان، مهلا پاکدامن منشی صحنه، سارا حدادی روابط عمومی و نرگس کیانی مشاور رسانه‌ای هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *