در خلال سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر :

برنامه جلسات نقد حضوری منتشر شد


همزمان با برگزاری جشنواره تئاتر فجر، جلسات نقد حضوری با حضور جمعی از منتقدان و گروه‌های نمایشی در مجموعه فرهنگی «عمارت رو به رو» به نشانی خیابان انقلاب، شرق به غرب، قبل از چهارراه ولیعصر ، بن بست کیان‌پور، شماره ۷ برگزار می‌شود.
 %d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%db%8c%d8%a7%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%81%d8%ac%d8%b1-35
به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، این جلسات به کوشش کارگروه نقد جشنواره از تاریخ شنبه ۲ بهمن الی دوشنبه ۱۱ بهمن ماه با حضور نویسنده ، کارگردان و عوامل هر اجرا و منتقد برگزار می‌شود و ورود برای تمامی مخاطبان و خبرنگاران آزاد است .
جدول برگزاری این جلسات به شرح زیر است:
  • شنبه ۲بهمن ماه جلسه نقد نمایش «جی» کار محمد صادق نصیری از شهر یزد برگزار می‌شود . نقد این نمایش که در بخش مسابقه‌ی بین‌الملل اجرا دارد، ساعت  ۱۵ تا ۱۷ روز دوم بهمن برگزار می‌شود.
  • یکشنبه ۳ بهمن ماه جلسه نقد «پنجگانه خون ، خور، ملمداس» کار علیرضا داوری برپا می‌شود. این نمایش از بندر عباس و در بخش مسابقه مرور در جشنواره شرکت دارد و جلسه نقد آن ساعت ۱۵ تا ۱۷ روز سوم بهمن ماه برپا می‌شود.
  • دوشنبه ۴  بهمن نیز جلسه نقد «خانه‌ی ابری» کار مشترک سیامک احصایی و حمید پورآذری برپاست. نمایشی که از تهران و در بخش مسابقه بین‌الملل اجرا می‌شود و جلسه نقد آن ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۳:۳۰ برگزار خواهد شد.
  • سه شنبه ۵ بهمن نیز نمایش «پنجاه و چهارمین سالگرد….» نقد می‌شود. این نمایش کار آرمین حمدی پور است که از شهر شیراز در بخش مسابقه جوان جشنواره اجرا دارد. جلسه نقد این نمایش روز ۵ بهمن از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برپا می‌شود.
  • جلسات نقد حضوری با نقد نمایش « تو ماهی که نیستی» ادامه پیدا می‌کند. این نمایش کاری از کشور ترکیه و به کارگردانی میهران توماسیان است که در بخش مسابقه بین الملل این دوره از جشنواره حضور دارد و جلسه نقد آن ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۳:۳۰ روز چهارشنبه ۶ بهمن برپاست.
  • روز پنجشنبه جلسه‌ای برگزار نمی‌شود و در ادامه روز جمعه ۸ بهمن دو جلسه برپا خواهد بود. در اولین جلسه، نمایش «درباره تصویرت از من تجدید نظر کن » کارمشترک ایران و هلند نقد می شود. این نمایش به کارگردانی آروند دشت آرای در بخش مسابقه بین‌الملل اجرا دارد و جلسه نقد آن ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۳:۳۰ روز جمعه برگزار خواهد شددر دومین جلسه نیز نمایش «بیستون می‌تازد» کار امین رضایی اردانی نقد خواهد شد. این نمایش به عنوان کاری از مشهد در بخش مسابقه بین‌الملل اجرا دارد و جلسه نقد آن ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار می‌شود. این نمایش کار مشترک نسیم ریاضی ، شیرین فرش باف و سعید بهنام خانیکی است که از تهران و در بخش مسابقه‌ی آثار محیطی و آلترناتیو  اجرا می‌شود. جلسه نقد این نمایش ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار می‌شود.
  • »همسرایی یتیمان» کار جرزی زون از کشور لهستان نمایشی است که در مسابقه بین‌الملل این دوره از جشنواره اجرا می شود. جلسه نقد این نمایش روز یکشنبه ۱۰ بهمن از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برپا خواهد شد.
  • و سرانجام اینکه جلسات نقد حضوری با برگزاری جلسه نقد نمایش «دا» کار زهرا تنوری به پایان می‌رسد. این نمایش از شهر فسا و در بخش مسابقه جوان جشنواره حضور دارد و جلسه نقد آن روز دوشنبه ۱۱ بهمن از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار خواهد شد.  
این جلسات با حضور منتقدانی همچون رضا سرور، افشین خورشید باختری، رامتین شهبازی ، علیرضا نراقی ، مریم دادخواه، علی اصغر دشتی، هاجر سعیدی نژاد، فرشته حبیبی، سامی صالحی ثابت، میثاق نعمت گرگانی و… به همراه کارگردان و عوامل هر گروه برگزار خواهد شد.
کارگروه نقد جشنواره زیر نظر امین عظیمی مدرس و منتقد تئاتر فعال است.
تمام این جلسات در مجموعه فرهنگی «عمارت رو به رو » به نشانی خیابان انقلاب، شرق به غرب، قبل از چهارراه ولیعصر ، بن بست کیان‌پور، شماره ۷ برگزار می‌شود. شماره تلفن ۶۶۴۰۴۲۳۰ نیز پاسخگوی پرسش‌های احتمالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *