با سفر گروه‌های تئاتری به هفت استان ایران

جشنواره تئاتر فجر استانی از ۱۶ دی آغاز می‌شود


جشنوار ی فجر استانی سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر از ۱۶ دی در اردبیل آغاز می شود و با گذر از منطقه  ی آزاد اروند، یزد، چهارمحال و بختیاری، لرستان و سیستان و بلوچستان، ۲۶ دی در کرمانشاه به پایان می رسد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر، جشنواره ی تئاتر فجر استانی تنها جشنوار ی غیررقابتی در حوزه ی استان هاست که با هدف ایجاد تعامل و تبادل تجربیات هنرمندان استان ها و نیز مخاطب پروری و ایجاد یک شبکه و تور بزرگ تئاتری برای استان ها برگزار می شود. این جشنواره با استفاده از حداکثر ظرفیت تئاتر و هنرمندان تئاتر استان ها قبل از شروع جشنواره اصلی فجر با شور و شوق هنرمندان و مردم در استان های میزبان روی صحنه می رود.

در جشنواره ی فجر استانی سی و هفتمین دوره از جشنواره ی تئاتر فجر ۱۱ اثر از منتخبین برگزیدگان جشنواره های تئاتر استان ها و ۱۰ اثر به انتخاب بخش فجر استانی از تهران، مشهد، کرج، همدان و کرمانشاه که آثار استانی بودند به این تور بزرگ تئاتر پیوستند و طبق هماهنگی دبیرخانه ی مرکز و برنامه ریزی دبیران فجر استانی مجموعا ۳۳ سفر انجام خواهد شد تا این تور تئاتر شکل بگیرد.

جشنواره ی فجر استانی در سی و هفتمین دوره از جشنواره ی تئاتر فجر با گذر از هفت استان از ۱۶ دی ۱۳۹۷ در اردبیل آغاز می شود و تا ۱۹ دی در این استان اجرا می شود و سپس از ۱۸ تا ۲۱ دی در منطقه ی آزاد اروند، از ۱۹ تا ۲۲ دی در استان یزد، از ۲۰ تا ۲۳ دی در استان چهارمحال و بختیاری، از ۲۱ تا ۲۴ دی در استان لرستان، از ۲۲ تا ۲۵ دی در استان سیستان و بلوچستان و از ۲۳ تا ۲۶ دی در استان کرمانشاه ادامه پیدا می کند.

در کنار این ها، نمایشگاه عکس و پوستر آثار برگزیده سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر نیز در این استان ها برپا می شود و از جمله نمایشگاه چهل سالگی یا تئاتر بعد از انقلاب و نمایشگاه تخصصی کتب.

اسامی آثاری که در هر استان روی صحنه می رود به زودی اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *