آثار پذیرفته شده در پنجمین جشنواره تئاتر ایثار معرفی شدند


هیات انتخاب آثار پنجمین جشنواره سراسری تئاتر ایثار پس از ارزیابی، ۲۲ نمایش در بخش بزرگسال و ۱۴ نمایش در بخش کودک و نوجوان را به دبیرخانه جشنواره معرفی کردند.

معرفی آثار پذیرفته شده در پنجمین جشنواره تئاتر ایثار

به گزارش تئاتر فستیوال ، هیات انتخاب آثار پنجمین جشنواره سراسری تئاتر ایثار پس از ارزیابی و انجام مراحل انتخاب ۱۳۶ اثر معرفی شده به دبیرخانه جشنواره در طول مدت ۳۰ روز تعداد ۲۲ نمایش در بخش بزرگسال و ۱۴ نمایش را در بخش کودک و نوجوان به دبیرخانه این جشنواره معرفی کردند.

این هیات پس از ارزیابی همه نمایش های آماده اجرا برای جشنواره ذکر چند نکته را به این شرح لازم و ضروری دانست:

«هیات انتخاب آثار پنجمین جشنواره سراسری تئاتر ایثار بر خود لازم می داند که از تلاش، کوشش، انگیزه و زحمات تمامی گروه های شرکت کننده در مرحله بازبینی تشکر کرده و ضمن قدردانی از زحمات این هنرمندان تلاش آنها برای دستیابی به هنر ارزنده و با کیفیت و در راستای موضوع ایثار و شهادت را ارج نهد.

تعداد زیاد نمایش های شرکت کننده در بخش انتخاب آثار نشان دهنده توجه ویژه و نیز رسالت هنری هنرمندانی است که شکل هنری مطلوب و با کیفیت و نیز محتوای متناسب با موضوعات ارزشی را مورد توجه قرار داده اند. این حضور و تلاش گسترده با ارسال ۷۶۰ نمایشنامه به دبیرخانه و آماده سازی و تولید ۱۳۶ نمایش برای شرکت در جشنواره نشان دهنده ارزش و جایگاه هنر ایثار و شهادت و توجه هنرمندان جوان و پیشکسوت به موضوع تئاتر ایثار است و می بایست در فرصت های پیش رو به عنوان ظرفیتی قابل توجه و تاثیر گذار از سوی جامعه هنرمندان تئاتر این سرزمین مورد توجه قرار گرفته و قدردانی شود.

هیات انتخاب آثار با توجه به تعداد آثار قابل توجه تولید شده و کیفیت و محتوای مطلوب اغلب نمایش ها ضمن اینکه شرایط دشواری برای انتخاب بهترین ها داشته با توجه به قیاس انجام شده میان همه این نمایش ها ناچار به انتخاب ۳۶ نمایش بوده است. اما در عین حال پیشنهاد می کند که سایر آثار که همگی ویژگی ها و مولفه های مثبت و مطلوب هنری را داشتند نیز در فرصت های پیش رو مورد توجه و حمایت قرار بگیرند.

هیات انتخاب آثار تاکید می کند که انتخاب نمایش ها به صورت نسبی و در قیاس با کلیه نمایش های اجرا شده در این بخش صورت گرفته و از این میان تعداد ۳۶ اثر برای شرکت در جشنواره انتخاب شده اند و این به هیچ وجه دلیلی بر نامطلوب بودن سایر نمایش ها نیست. بلکه همه نمایش های شرکت کننده در جشنواره استاندارد های لازم را به نسبت های مخلتف قرار گرفتن در گروه نمایش های مطلوب دارا بوده اند.»

امیر دژاکام، اردلان شجاع کاوه، مهدی نصیری و حسن دولت آبادی اعضای هیات انتخاب این جشنواره هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *