حاشیه های دومین روز جشنواره تئاتر فجر :

روزهای کم حاشیه و خلوت جشنواره تئاتر فجر / اهدای یک هدیه دلچسب به خبر نگار تئاترفستیوال


دومین روز سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر کم حاشیه و بی سر و صدا پایان یافت . فقط ادای احترام به شهدای آتش نشان برای ساعاتی جمعیت زیادی را به محوطه تئاتر شهر کشاند تا یاد آن عزیزان را گرامی بدارند .

تئاتر فستیوال

 • سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر ، روزهای ابتدایی خود را کم حاشیه و خلوت پشت سر می گذارد .
 • امروز که به دلیل حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو عزای عمومی اعلام شده بود ، مراسم یادبودی برای آتش نشانان شهید این حادثه در محوطه مجموعه تئاتر شهر با حضور مسئولین ، هنرمندان و مردم برگزار شد .

%d8%ad%d8%a7%d8%af%d8%ab%d9%87-%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3%da%a9%d9%88-%d8%aa%d8%a6%d8%a7%d8%aa%d8%b1-%d9%81%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%88%d8%a7%d9%84-2

 • به همین مناسبت در قسمت غربی مجموعه عده ای با گذاشتن کلاه آتش نشانی بر سر ، پلاکارت هایی با نام شهدای این حادثه بر گردنشان آویختند و شمعی به دست داشتند . یک نفر هم با ساز گیتار آهنگ غمگینی برای این حادثه می نواخت و آواز می خواند . جمعیت زیادی هم برای روشن کردن شمع و ادای احترام ایستاده بودند و بعضی ها هم اشک می ریختند و صدای صلوات شنیده می شد .
 • گروهی هم با همان کلاه آتش نشانی و پلاکارت هایی به نام شهدای این حادثه و با داشتن شمعی به دست ، دور محوطه تئاتر شهر و در بین جمعیت می گشتند .
 • یک برگه طراحی شده در بین جمعیت پخش شد که روی آن با فونت درشتی نوشته شده بود : آتش ، نشان شماست .

%d8%ad%d8%a7%d8%af%d8%ab%d9%87-%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3%da%a9%d9%88-%d8%aa%d8%a6%d8%a7%d8%aa%d8%b1-%d9%81%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%88%d8%a7%d9%84

 • در این مراسم مهدی شفیعی ( مدیر کل هنرهای نمایشی ) ، سعید اسدی ( دبیر این دوره از جشنواره ) ، سهراب سلیمی ( داور این دوره از جشنواره ) ، اصغر همت ( رئیس خانه تئاتر ) ، هرمز هدایت ، حمیدرضا نعیمی ، رضا کیانیان ، مریم معترف ، محمد ساربان ، شکرخدا گودرزی ، سیامک حلمی و … حضور داشتند .
 • علی رغم آنکه امروز عزای عمومی بود ، به غیر از نمایش ” دوازده “ ( در تالار مولوی ) که بعد از اجرا به یاد این شهدا یک دقیقه سکوت کردند ، در باقی سالن هایی که خبرنگاران تئاتر فستیوال حضور داشتند ، هیچ اجرایی به شهدای آتش نشان تقدیم نشد .
 • نمایش ” دوازده ” ( در تالار مولوی ) و نمایش ” خواب زمستانی “ ( در تالار استاد انتظامی ) به دلیل تاخیر داوران با ده دقیقه تاخیر اجرا شد .
 • سالن های دولتی تا اینجای جشنواره برخوردی حرفه ای ، درست و با احترام با اصحاب رسانه داشته اند که به نظر می رسد تجربه چندین و چند سال برگزاری جشنواره در این سالن ها به کمک شان آمده است ، در حالی که سالن های خصوصی گویا بعد از دو سال حضور در بخش ” به علاوه فجر “ هنوز هم برای خبرنگاران طاقچه بالا می گذارند !!!
 • در صورت تکرار این عملکرد از جانب این تماشاخانه ها حتما نامشان را ذکر خواهیم کرد .
 • نمایش ” وام “ از کشور عراق که در تالار هنر اجرا شد اولین نمایشی بود که از کشور دیگری در جشنواره بین المللی تئاتر فجر به روی صحنه رفت . پرستو گلستانی هم برای دیدن این اثر رفته بود .
 • البته نمایش ” وام ” با تاخیر زیادی اجرا شد . پانزده دقیقه ای طول کشید تا اجازه ی ورود به سالن را دادند و بعد از ورود هم اعلام کردند که بالانویس دچار مشکل شده است و تماشاگران باید همچنان منتظر بمانند . نهایتا با ۲۵ دقیقه تاخیر نمایش شروع شد !
 • البته مشکلات اجرا با شروع آن تمام نشد و تا مدتی بعد از آن سر و صدای بازیگران از پشت صحنه شنیده می شد .
 • با اینکه امروز در تالار هنر یک نمایش خارجی در بخش بین الملل اجرا می شد با این حال استقبال زیادی از آن نشد و این تالار روز خلوتی را پشت سر گذاشت .
 • اما نمایش ” جزیره “ به کارگردانی سعید دشتی در تالار سایه پر مخاطب بود . عده ای از تماشاگران حتی برای دیدن این کار روی پله ها و زمین نشسته بودند .
 • نمایش “مستاجر” در تالار حافظ فقط با ده دقیقه تاخیر شروع شد . در شرایطی که نمایش های این سالن ، در دوره های پیشین جشنواره با تاخیر زیادی ( حتی ۵۰ دقیقه تاخیر ) به روی صحنه می رفت ، این میزان تاخیر می تواند روند رو به رشدی برای تالار حافظ باشد و امیدوار کننده .
 • امروز جهانبخش سلطانی بازیگر پیشکسوت اصفهانی به تماشای دو نمایش نشست . ابتدا برای دیدن نمایش ” خواب زمستانی “ به خانه هنرمندان رفت و بعد هم در تالار قشقایی تئاتر شهر به تماشای نمایش ” پنجگانه خون ، خور ، ملمداس “ نشست .
 • هادی حوری هم برای دیدن نمایش ” خواب زمستانی ” رفته بود .
 • یکی از اتفاقات انرژی بخش امروز برای ما ، هدیه دادن سه ماهی قرمز به خبرنگار تئاتر فستیوال از طرف گروه نمایش “پنجگانه خون ، خور ، ملمداس” از بندرعباس بود . این گروه بعد از مصاحبه خبرنگار تئاتر فستیوال با آنها این هدیه ی دلچسب را به او دادند .

%d8%ad%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%87-%da%86%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%aa%d8%a6%d8%a7%d8%aa%d8%b1-%d9%81%d8%ac%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d9%87%db%8c-%d9%82%d8%b1%d9%85%d8%b2

حاشیه های سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر را هر روز در تئاتر فستیوال بخوانید .

حاشیه های روز اول سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر (لینک)

۵ نظر ثبت شده است .

 1. وحیده گفت:

  بابا چرا اینقد خلوته همه جا!!
  انگار نه انگار جشنواره س

 2. ال محمد گفت:

  سلام ببخشید ده دقیقه تاخیر هم خیلی مهمه چون نوی برنامه همه برنامه ریزی دارن واسه کار بعدیشون و با یک تاخیر همه اجراها رو از دست میدن
  لطفا ساده و سطحی گذر نکنید از اتفاقات

 3. Hossein n گفت:

  تهدیدددد می کنید ؟؟؟ ????????????
  خیلی باحالین خدایییی??????????

 4. رویا مرادی گفت:

  چقدر کارشون قشنگ بوده کاش اطلاع رسانی می کردین خب

 5. setareh shams گفت:

  way chera inghadr khalvaaaate ??????
  in che jashnvareie !!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *