حاشیه هایی از سومین روز جشنواره تئاتر فجر


سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر مثل هر رخداد هنری و اجتماعی با حاشیه هایی همراه است ، حاشیه هایی که خواندن آنها هم برای مسئولین و هم برای مخاطبین و  رصد کنندگان فرهنگی و هنری خالی از لطف نیست .

حاشیه نگاری های اختصاصی خبرنگاران تئاتر فستیوال را هر روز دنبال کنید .

تئاتر فستیوال

– سی و سومین جشنواره تئاتر فجر ، در سومین روز خود مانند روزهای پیشین میزبان هنرمندان تئاتر بود . سیاوش چراغی پور در روز سوم جشنواره به دیدن نمایش ” نمایشگاه لودلو” به کارگردانی مهدی ضیاء چمنی نشست .

– جهانبخش سلطانی نیز میهمان نمایش ” قصر ” به کارگردانی آرمین جوان و ” چهار نمایشنامه منتشر نشده از مهران صوفی ” شد . این نمایش در سانس دوم خود میهمانان دیگری چون شیرین یزدان بخش و خسرو احمدی ، شهرام خرازی ها و گروه تئاتر عمان را داشت .

– همچنین گلاب آدینه و شیرین بینا به تماشای نمایش “تقدیربازان ” به نویسندگی هاله مشتاقی نیا و کارگردانی سیما تیرانداز نشستند .

– خسرو شهراز بازیگر تئاتر نیز ، امروز به دیدن نمایش ” صورت به صورت ” نشست ، همچنین شهرام کرمی نیز میهمان ” به کفشهات نگاه کن ”  به نویسندگی منوچهر اکبرلو و کارگردانی حمیدرضا ملا حاجی حسینی شد . گفتنی است نمایش ” به کفشهات نگاه کن ” نمایشی برای گروه سنی کودک و نوجوان بود  به همین دلیل در سالن نمایش ، تماشاگران خردسال نیز دیده می شدند .

– نمایش “کمپلکس ادیسه” کاری از کشور آلمان که در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه رفت ، مورد استقبال بسیاری از جانب مخاطبان قرار گرفت ، به گونه ای که تماشاگران در چهار ردیف بر روی زمین نشستند . همچنین هنرمندانی چون اردلان شجاع کاوه و خسرو احمدی نیز به تماشای این نمایش نشستند . علی مرادخانی ، معاونت هنرهای نمایشی نیز میهمان دیگر نمایش “کمپلکس ادیسه” بود .

– همچنین دکتر محمد رضا خاکی ، امشب ، به تماشای آخرین اجرای نمایش ” کودک وحشی ” ، کاری از کشور فرانسه که در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا شد ، نشست . وی در این دوره از جشنواره تئاتر فجر ، کارگردانی نمایش “دیده بانان ” را  بر عهده داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *