حاشیه هایی از هفتمین روز جشنواره تئاتر فجر


سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر مثل هر رخداد هنری و اجتماعی با حاشیه هایی همراه است ، حاشیه هایی که خواندن آنها هم برای مسئولین و هم برای مخاطبین و  رصد کنندگان فرهنگی و هنری خالی از لطف نیست .

حاشیه نگاری های اختصاصی خبرنگاران تئاتر فستیوال را هر روز دنبال کنید .

حاشیه های روز هفتم

تئاتر فستیوال

 – رضا کیانیان بالاخره در هفتمین روز جشنواره دیده شد و به تماشای نمایش ” در سوگ کاظم اشتری ” به کارگردانی احسان بیات فر در سانس دوم اجرا در تالار هنر نشست .

– نمایش ” بوی خوش سیمرغ ” به کارگردانی علی نقی رزاقی ، کاری از گروه آزاد شیراز در تماشاخانه سنگلج مورد استقبال مردم قرار گرفت ، محمود پاک نیت به دیدن این نمایش که به داستان سیمرغ منطق الطیر عطار می پرداخت ، نشست .

– اردشیر صالح پور دبیر سی و سومین جشنواره تئاتر فجر در هفتمین شب جشنواره به دیدن نمایش ” فراموشی ” کاری از کشور روسیه نشست . از دیگر میهمانان این نمایش می توان به شیرین بینا و گلاب آدینه اشاره کرد که در وسط این نمایش سالن را ترک کردند .

– نمایش ” فراموشی ” در دومین اجرا ، ضعف های شب گذشته را جبران کرد و این کار امشب به همراه بالانویس به روی صحنه رفت .

– به گفته یکی از مسئولین گروه نمایش ” فراموشی ” ، خلاصه داستان نمایش در روز گذشته بر روی میز تماشاخانه باران بود ولی متاسفانه هیچ یک از تماشاگران آن را بر نداشته اند .

– امشب سه نمایش ” الیورتویست ” به کارگردانی اصغر خلیلی ، ” باغ آلبالو ” به کارگردانی آتیلا پسیانی و ” رویای پاییزی ” به کارگردانی فریندخت زاهدی به همراه بالانویس به روی صحنه رفتند این اتفاق در بخش بین الملل جشنواره بالذات امر خوبی است ولی به شرطی که نمایش های خارجی که در جشنواره حضور دارند نیز با بالا نویس اجرا شوند . این در حالیست که نمایش های بخش بین الملل از بالانویس بی بهره هستند .

– قبل از شروع نمایش ” رویای پاییزی ” به کارگردانی فریندخت زاهدی یکی از افراد گروه نمایش گفت : ریتم این کار کند است ! خواهشمندیم کسی سالن را ترک نکند !!

– نمایش ” امیر کبیر ” همانند نمایش ” بوی خوش سیمرغ ” و ” ترانه های تلخ تارا ” با نظم فراوان ، بدون تاخیر به روی صحنه رفت و محمد هادی قمیشی از این نمایش دیدن کرد .

– پذیرایی با هندوانه و چای بخشی از نمایش ” ترانه های تلخ تارا ” بود ، ایرج راد ، رحمت امینی و ناصر آقایی که داوران مسابقه بخش مرور جشنواره بودند ، به همراه چند نفر دیگر از تماشاگران در ابتدای این نمایش پذیرایی شدند . سعید راد ، کوروش نریمانی و بهزاد خداویسی نیز به تماشای این نمایش نشستند .

– یکی از بازیگران نمایش ” ترانه های تلخ تارا ” در پاسخ به این سوال ایرج راد که چرا از آنها با خرما و چای به همراه هندوانه ! پذیرایی شده است گفت : به ما گفته اند و ما وظیفه داریم از شما پذیرایی کنیم .

– جمشید جهانزاده در هفتمین شب جشنواره به دیدن بازی پسر خود ، نوید جهانزاده در نمایش ” باغ آلبالو ” به کارگردانی آتیلا پسیانی نشست . در اجرای اول این نمایش هنرمندانی چون حمیدرضا صدر ، عظیم موسوی ، آروند دشت آرای و ملودی آرام نیا حضور داشتند .

– اجرای دوم نمایش ” باغ آلبالو ” با ۴۵ دقیقه تاخیر به روی صحنه رفت .

– گروه نمایش ” فراموشی ” کاری از کشور روسیه در هفتمین شب جشنواره به دیدن نمایش ” بوقلمون ” به نویسندگی و کارگردانی خیراله تقیانی پور نشستند و به دلیل موسیقی زنده نمایش بسیار از کار لذت بردند .

– از دیگر میهمانان نمایش ” بوقلمون ” که با بیست دقیقه تاخیر آغاز شد می توان به جواد عزتی اشاره کرد .

– امشب نمایش ” الیورتویست ” به رئیس آموزش و پرورش تهران و نمایش ” ترانه های تلخ تارا ” نیز به سعید راد تقدیم شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *