حاشیه هایی از چهارمین روز جشنواره تئاتر فجر


سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر مثل هر رخداد هنری و اجتماعی با حاشیه هایی همراه است ، حاشیه هایی که خواندن آنها هم برای مسئولین و هم برای مخاطبین و  رصد کنندگان فرهنگی و هنری خالی از لطف نیست .

حاشیه نگاری های اختصاصی خبرنگاران تئاتر فستیوال را هر روز دنبال کنید .

حاشیه های روز چهارم

تئاتر فستیوال

– در چهارمین روز سی و سومین جشنواره تئاتر فجر ، علی مرادخانی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدن نمایش های ” قلعه انسانات “و ” وقتی کنار پنجره می ایستیم ” نشست .

– نمایش ” قلعه انسانات ” کاری مشترک از کشور ایران و ایتالیا در دو سانس به روی صحنه رفت و با استقبال زیادی روبرو شد اما متاسفانه این نمایش با بی نظمی فراوان با بیست دقیقه تاخیر آغاز شد .

– استقبال زیاد مردم از نمایش ” قلعه انسانات ” باعث شد که عده زیادی از مردم به روی زمین بنشینند و نمایش را ببینند .

– یکی از ضعف های سی و سومین جشنواره تئاتر فجر انتخاب نادرست سالن برای اجرای نمایش هاست که هر روز تکرار می شود . چرا که در این تقسیم بندی سالن های بزرگ به آثاری داده شده که نیاز به فضای کمی برای اجرا دارند همانند نمایش ” پرواز بر فراز شهر ” از کشور ارمنستان که در تالار اصلی تئاتر شهر اجرا شد و بالعکس که سالن های کوچک به آثاری که نیاز به صحنه و فضای بیشتری دارند مانند نمایش ” قلعه انسانات ” که هم در آن بازیگران در اجرا محدود بودند و هم اینکه همه تماشاگران در سالن جا نشدند .

– اردشیر صالح پور دبیر سی و سومین جشنواره تئاتر فجر در روز چهارم جشنواره به دیدن نمایش ” در کنار پنجره می ایستیم ” به کارگردانی یعقوب صدیق جمالی  نشست .

– پریسا مقتدی رئیس مجموعه تئاتر شهر ، سید علی تدین صدوقی ، جواد روشن و گلاب آدینه میهمانان نمایش ” قلعه انسانات ” کاری از علی شمس در سانس اول نمایش بودند .

– ” پرواز بر فراز شهر ” کاری از کشور ارمنستان نیز با ۱۵ دقیقه تاخیر شروع شد ، بوروشور های این نمایش با ممیزی مواجه شد و از پخش آنها جلوگیری به عمل آمد .

– شنیده ها حاکیست فرزاد حسنی مجری مراسم اختتامیه امسال خواهد بود .

۲ نظر ثبت شده است .

  1. جهان گفت:

    دببر بره نمابش ببینه طرفداری یا پارتی بازی محسوب نمیشه !!!!!!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  2. خراسانی منقد هنر های نمایشی گفت:

    چه قد حاشیه های امسال نسبت به پارسال کمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *