حاشیه هایی از اولین روز جشنواره تئاتر فجر


سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر مثل هر رخداد هنری و اجتماعی با حاشیه هایی همراه است ، حاشیه هایی که خواندن آنها هم برای مسئولین و هم برای مخاطبین و  رصد کنندگان فرهنگی و هنری خالی از لطف نیست .

حاشیه نگاری های اختصاصی خبرنگاران تئاتر فستیوال را هر روز دنبال کنید .

حاشیه های روز اول

تئاتر فستیوال

–  سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر امسال در سکوت کامل و بدون مراسم افتتاحیه برگزار شد در حالیکه قرار بود این مراسم با آیین سنتی همراه باشد .

– افتتاحیه نمایشگاه پوستر جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز با حضور اندکی از مردم و اهالی رسانه برگزار شد در حالیکه دبیر جشنواره تئاتر فجر ، اردشیر صالح پور برای مراسم افتتاحیه  در آنجا حضور پیدا کرد و این مراسم را به همراه دبیر بخش پوستر ، ابراهیم حسینی برگزار نمود .

– جشنواره تئاتر فجر اولین روز خود را در حالی پشت سر گذاشت که تنها تعداد محدودی از هنرمندان تئاتر در آن حضور پیدا کردند که این اتفاق باعث ناراحتی مردم از تئاتری ها شد .

– از دیگر اتفاقاتی که می توان آن را بی سابقه دانست این بود که مجموعه تئاتر شهر ، مرکز اصلی تئاتر ایران نیز خود را برای این جشنواره آماده نکرده بود و در حالیکه جشنواره کار خود را آغاز کرده بود ، مسئولین همچنان مشغول نصب بنرها و پوسترهای جشنواره در محوطه بودند ، متاسفانه این اتفاق در افتتاحیه پوستر جشنواره نیز تکرار شد .

– سه نمایش ” دیده بانان ” ، ” مرگ فروشنده ” و ” بیتل ها ” در اجرای خود تاخیر داشتند ، تاخیر ۲۰ دقیقه ای نمایش ” دیده بانان ” باعث شکایت بسیاری از مخاطبان شد چرا که این تاخیر باعث می شد مردم به نمایش های بعدی در برنامه جشنواره نرسند ، تاخیر در اجرای ” بیتل ها ” نیز این مشکل را بوجود آورد و تاخیر ۳۰ دقیقه ای نمایش ” مرگ فروشنده ” از همه جنجال برانگیز تر بود و سبب ترک بسیاری از مخاطبان از لابی سالن اصلی تئاتر شهر شد .

– جشنواره تئاتر خیابانی نیز اولین روز خود را در حالی گذراند که جمعیت کمی برای دیدن این نمایش ها آمده بودند و حضور خبرنگاران نیز کمرنگ بود ، در این میان حضور خبرنگار آلمانی مجله GEO جالب توجه بود .

– نمایش ” بیتل ها ”  کاری از شهر کرمانشاه در سالن انتظامی خانه هنرمندان در دو سانس اجرا شد ، در اجرای اول این نمایش مسئول سالن بعد از ورود تماشاگران به سالن ، عده ای از مردم را از روی صندلی های خود بلند کرد و بر روی زمین نشاند تا جا برای مهمانان عمانی جشنواره باز کند ، این میهمانان همگی پرچم کشور خود را به صورت شال بر گردنشان انداخته بودند .

– نمایش ” کسی دست به عصا توی شکمم راه می رود ” کاری از گچساران در بخش برگزیدگان مناطق در اولین روز جشنواره در تماشاخانه مهر حوزه هنری در دو سانس اجرا شد و تنها هنرمندی که در بین مردم دیده می شد کسی نبود جز جمشید جهانزاده هنرمند با سابقه تئاتر و تلویزیون .

۶ نظر ثبت شده است .

 1. آزاده گفت:

  حاشیه ینی گیر دادن
  از گیر دادن خوشم نمیاد

 2. سارا محجوب گفت:

  تو اجرای اول بیتل ها من رو هم از رو صندلی بلند کردند…
  حالا اجرای خوبی هم نبود!!!

 3. رویا گفت:

  واقعا مردم از هنرمندان توقع دارند و باید در روز اول بزرگ ترین اتفاق تئاتری ایران، هنرمندان زیادی حضور پیدا می کردند…

 4. حمید رضا صدرایی گفت:

  من منیدونم تا کی میخواد این بی مدیریتی ها تو تئاتر ما ادامه پیدا کنه؟؟؟؟!!! حتی تاخیر دیدبان از بیست دقیقه هم بیشتر بود!!!!

  • امیر 72 گفت:

   به هر کی هم شکایت میکنی دایورت میکنه رو یکی دیگه!!!
   به هراست میگی ، میگه اشکال از گروهه !!!
   به اعضای گروهم که شکایت میکنی کلا جواب درستی بهت نمیدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *