حاشیه های مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی


پانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی ۲۹ شهریور ماه در تالار وحدت به کار خود پایان داد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، پانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی سرانجام به کار خود پایان داد . مراسم اختتامیه جشنواره نمایش عروسکی به نوعی متفاوت با دیگر جشنواره ها برگزار شد . معمولا مراسم های اختتامیه دارای چارچوب و به صورت رسمی برگزار می شوند اما اختتامیه جشنواره نمایش عروسکی در فضایی شاد ، عروسکی ، خودمانی و البته منظم برگزار شد .

بعد از پخش سرود ملی و تلاوت قرآن ، مراسم به صورت متفاوتی آغاز شد . محمد بحرانی و امیر سلطان احمدی ناگهان بر روی صحنه حاضر شدند ، کت هایشان را از تن درآوردند و به گوشه ای پرتاب کردند و شروع به خواندن آهنگی طنز کردند . البته هنرنمایی این دو تنها به ابتدای برنامه محدود نشد و در بخش های دیگری نیز دوباره به صحنه آمدند . مانند آنکه برای هر کدام از کشورهای شرکت کننده در بخش بین الملل جشنواره شعر طنزی را آماده کرده بودند و به تناسب آن کشور ، به نحوه متفاوتی آن را اجرا می کردند .

یکی دیگر از سنت شکنی های این جشنواره نحوه به روی سن آمدن مرضیه برومند ، دبیر جشنواره بود . نمایش “مرشد و مبارک” در حال اجرا بود تا آنکه مرشد و مبارک به اختلاف بر می خورند و نمایش به گونه ای پیش می رود که مبارک شروع به گشتن به دنبال خانم برومند می کند ، به ناگاه مرضیه برومند به حالت دویدن وارد صحنه و وارد نمایش مرشد و مبارک می شود . پس از آن نیز به صحبت در مورد پانزدهمین جشنواره بین المللی جشنواره نمایش عروسکی می پردازد .

مبارک که از ابتدای مراسم در صحنه حضور داشت و با همه شوخی می کرد و البته بعضی افراد را اذیت ، زمانی که نماینده کشور اسپانیا برای گرفتن تندیس جشنواره به روی سن آمده بود ، مبارک شروع به سر به سر گذاشتن او می کند و مدام با در آوردن اصوات گوناگون جلوی صحبت کردن او را می گرفت . کار به جایی رسید که در نهایت نماینده اسپانیا با گفتن جمله اب به فارسی مبارک را ساکت کرد، که این مسئله باعث خنده ی بسیار حاضران در سالن شد .

همچنین مبارک و مرشد تندیس های پانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی را در یک گاری قرار داشتند ، به روی سن آوردند .

یکی از حاشیه های مراسم اختتامیه حضور افراد مشهور و مهمی از علی جنتی ، وزیر ارشاد گرفته تا بهزاد فراهانی ، فرهاد توحیدی ، ایرج راد ، مهتاب کرامتی و … بود . پس از اتمام مراسم ، مهتاب کرامتی که طرفداران بسیاری دارد ، مورد استقبال بسیاری از جانب مردم قرار گرفت و افراد بسیاری تقاضای گرفتن عکس یادگاری با ایشان را داشتند و البته وی نیز با روی گشاده با همه عکس یادگاری گرفت .

در انتهای مراسم در حالی که آهنگ مخصوص جشنواره نمایش عروسکی در حال اجرا بود ، تمامی گروه های شرکت کننده در پانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی به روی سن آمدند و با دست زدن حاضران که با ریتم آهنگ هماهنگ شده بود ، از همه ی علاقمندان به نمایش عروسکی خداحافظی کردند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *