در گفت و گو با تئاتر فستیوال :

حامد صنمی : نمایش خیابانی ما پا به عرصه مدرن بودن گذاشته است .


نمایش خیابانی ” سکوت رنگ ها ” به نویسندگی و کارگردانی حامد صنمی از شهرستان مریوان و برگزیده یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان یکی از نمایش هایی بود ؛ که در سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در محوطه تئاتر شهر به روی صحنه رفت . به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با کارگردان این اثر داشته است که می توانید آن را در ادامه بخوانید .

تئاتر فستیوال

حامد صنمی در مورد سوژ ه نمایش ” سکوت رنگ ها ” توضیح داد : این نمایش یک نگاه اجمالی به سیاست های متاسفانه غلطی که از اول بشریت تا به امروز وجود داشته و تاثیرات آن بر زندگی انسان و جامعه انسانی ، داشت . ما در این نمایش ، خواستیم نشان دهیم که واقعا تاثیر این سیاست ها بر آب و هوا و خاک و مرزهایمان تا چه حدی بوده است  .

وی با بیان اینکه در حال حاضر مریوان در ایران به شهر شانو شناخته شده است ، مورد توجه به تئاتر خیابانی در مریوان گفت : شانو به فارسی یعنی نمایش و مریوان به عنوان شهر نمایش شناخته می شود . در مریوان هر ساله که جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی برگزار می شود ، ۹۰ درصد مردم ، به دیدن نمایش های این جشنواره می آیند . در حقیقت جشنواره تئاتر خیابانی مریوان برای مردم تبدیل به یک فرهنگ و عادت شده است و هر ساله منتظر جشنواره خیابانی هستند تا اجراهای خیابانی را ببینند .

این کارگردان تئاتر با بیان اینکه پس از بیست و دومین جشنواره تئاتر فجر که در آن به عنوان برگزیده شناخته شد ، ۱۲ سال فعالیت هنری را کنار گذاشت ، گفت : بعد از ۱۲ سال ، امسال دوباره در جشنواره تئاتر فجر شرکت کردم و از نمایش هایی که دیدم می توانم به جرات بگویم که نمایش خیابانی ما پا به عرصه مدرن بودن گذاشته است و به سمتی می رود که جشنواره های دنیا در آن سمت قرار دارند . به نظر من در حال حاضر در ایران نمایش خیابانی شناسنامه دار شده است و حداقل می تواند با کارهای آسیایی رقابت کند و این نتیجه تلاش دوستانی است که برای نمایش خیابانی زحمت می کشند  .انشالله همیشه گروه های تئاتری بتوانند نمایش کار کنند  .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *