حسین قنادیان : جشنواره تئاتر بسیج باید خط شکنی و مسیر جدیدی را ایجاد کند


حسین قنادیان در رابطه با این جشنواره گفت: فرایند بسیار خوبی در نظر گرفته شده است و روندی که اعلام شده اگر اجرا شود کمترین آسیب را در این حوزه خواهیم داشت.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ستاد جشنواره تئاتر بسیج ، حسین قنادیان عضو شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر بسیج تصریح کرد: یکی از آسیب هایی که تئاترهای مرتبط با حوزه انقلابی و دفاع مقدس را تهدید می کند اختلاف دیدگاه ها بین حوزه ها و مجموعه های انقلابی مانند حوزه هنری، بسیج، وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به اعتقاد بنده باید این فاصله دیدگاه با برگزاری جلسات منظم کم تر شود.

قنادیان با بیان اینکه استانداری در این عرصه تعریف نکرده ایم اظهار داشت: باید قوانین و استاندارد هایی را طراحی کنیم و مصداقی داشته باشیم و این ها را رعایت بکینم تا شاهد تولید آثاری بهتر باشیم. اگر این استانداردها طراحی شود اختلاف نظرات کاهش می یابد. هنرمندان ما باید تنها با دیدگاه شخصی خود وارد موضوع نشود و مشاوره های مورد نیاز را انجام دهد.

این عضور شورای سیاستگذاری ادامه داد: اگر بسیج یک کار جدی ای بخواهد در این جشنواره انجام دهد، باید به گونه ای باشد که مسیرهای جدیدی را در رابطه با موضوع های روز باز بکند و خط شکنی هایی را انجام دهد. مثلا تا بحال از بسیج در حوزه طنز کارهایی دیده نشده و یا بسیار کم می باشد یا به آن نپرداختیم  و یا چون فضای عمومی به شکلی است که طنز صورت نگرفته به سمتش نرفتیم، در صورتی که بسیج مانعی را برای اجرای کار طنز نمی بیند، البته به طوری که کار طنز خوبی باشد و لودگی و حشو نباشد. همچنین در عرصه انتقاد نیز می توان فعالیت داشت در راهی که آرمان های انقلاب اسلامی می باشد در حوزه عدالت خواهی، مدیریت و.. باید ورود کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *