حضور بهرام ریحانی با «رستاخیز ملایک» در جشنواره تئا‌تر شهر


نمایش «رستاخیز ملایک» به کارگردانی بهرام ریحانی با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در جشنواره تئا‌تر شهر به صحنه می‌رود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، بهرام ریحانی در گفت‌و‌گو با ایران تئا‌تر با اعلام این خبر گفت: «این نمایش با هدف جلب توجه افکارعمومی نسبت به وضعیت زندگی کودکان مبتلا به سرطان اجرا می‌شود.»

وی با اشاره به شکل گیری ایده اولیه اجرای این نمایش خاطرنشان کرد: «ایده اولیه کار در بخش خون و آنکلوژی بیمارستان فیروزگر تهران به ذهنم رسید. این نمایش برای تمام کودکان بی‌پناه و تنهایی است که خود و خانواده‌هایشان با دست خالی و دلی پر از درد در حال مبارزه با سرطان هستند. به امید روزی که جامعه‌مان از این بی‌تفاوتی حیرت انگیزی که نسبت به وضعیت زندگی این کودکان دارد بیرون آید و از خود حساسیتی قابل تحسین نشان دهد.»

ریحانی متذکر شد: «این نمایش ادای احترام به همه انسان‌های شگفت، خوش قلب و قابل احترامی است که در طول ماه‌های گذشته به هر ترتیب ممکن سعی در بازگشت من به صحنه نمایش داشته‌اند و دارند.»

وی با اشاره به احتمال اجرای نمایش در خارج از ایران عنوان کرد: «نمایش رستاخیز ملایک در بخش صحنه‌ای جشنواره تئا‌تر شهر پنجشنبه ۱۷ مهرماه، دو اجرا در ساعت‌های ۱۸ و ۲۰ در سالن مهر حوزه هنری خواهد داشت. تمرینات این نمایش در اداره تئا‌تر دنبال می‌شود و رایزنی‌هایی برای اجرای این نمایش در اواخر دسامبر و نوامبر ۲۰۱۴ در ونزوئلا و مالزی شکل گرفته است.»

نمایش «رستاخیز ملایک» نوشته و کار بهرام ریحانی بر اساس نمایش بی‌کلام پانتومیم است که به مدت ۴۷ دقیقه با نقش آفرینی کیا ثلاثی، جلال عیوضی، بهار بیهقی، علی خلخالی و فرشته اریگامی اجرا می‌شود. همچنین آذر مبارکی سازنده و طراح عروسک، لیلا راد و داوود رحمانی (صدا پیشه گان)، یلدا ریحانی (عکاس)، احمد مکاری و آناهیتا لهراسبی (دستیاران کارگردان)، حسین مهدیان (کلیپ و ویدیو)، مصطفا احمد تبار (طراح نور)، تیم هنری آند (طراح صحنه و لباس) دیگر عوامل این اثرند که ریحانی را در اجرای اثر همراهی می‌کند.

در خلاصه این نمایش آمده است: «بدان‌ای بشر! که هر چیزی در جهان مشربه ایست لبالب از خرد و زیبایی… جهان قطره‌ای از فرات زیبایی پروردگار بی‌همتاست… زیبایی او گنجی نهان است چنان سرشار که سرریز کرده و زمین را درخشان‌تر از بهشت نموده است….»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *