در دومین نشست پژوهشی مجموعه تئاتر شهر

حقوقدانان دوشنبه به تئاترشهر می آیند


دومین نشست پژوهشی واحد «ارتباطات، آموزش و پژوهش تئاترشهر» با عنوان «آسیب شناسی حقوق هنرمندان تئاتر و سینما در قراردادهای هنری » روز دوشنبه ۱۴ مردادماه ساعت ۱۷:۳۰ در سالن مشاهیر این مجموعه برگزار خواهد شد.  

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر ، پس از برگزاری نخستین نشست پژوهشی این مجموعه با عنوان «والتر بنیامین، برتولت برشت و تمامی فرشتگان تاریخ» ، در دومین گام به سراغ یکی از چالش های اساسی هنرمندان تئاتر در ارتباط با حقوق مادی و معنوی آثار هنری ایشان رفته و از طریق نگاهی تخصصی و کاربردی به مسائل مبتلا به قراردادهای هنری حوزه ی تئاتر و سینما خواهد پرداخت.

در این نشست حقوقدانان شناخته شده ای همچون «کاوه رضوانی راد» وکیل و مشاور حقوقی خانه ی موسیقی ، «وحید  آگاه» حقوق دان و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی ، «مهدی نوده» وکیل و مدیر موسسه حقوقی داتیکان و همچنین «مریم کاظمی» کارگردان تئاتر و عضو شورای داوری خانه ی تئاتر سخنرانی خواهند داشت و در پایان در قالب پرسش و پاسخ به سوالات حقوقی تمامی حضار پاسخ خواهند داد.

عناوین سخنرانی های حضار این نشست پژوهشی عبارت است از : «آسیب شناسی قرادادهای شفاهی » ، « قراردادهای هنری در چارچوب حقوق کار»، «تقلب نسبت به قانون در قراردادهای هنری » و « شرط داوری در قراردادهای هنری» و همچنین با نگاهی کاربردی به مسائل حقوقی هنرمندان تئاتر در این نشست که در قالب رویدادهای فرهنگی و پژوهشی این مجموعه برنامه ریزی شده است

این رویداد  که با همکاری موسسه حقوقی داتیکان برگزار خواهد شد، دومین برنامه در قالب «نشست های پژوهشی مجموعه ی تئاتر شهر» است که با هدف گسترش گفت و گوهای آگاهی بخش ِ انتقادی، زیبایی شناسانه و فرهنگی پیرامون تئاتر، می کوشد در جهت نشر دانش و بالابردن آگاهی هنرمندان و. مخاطبان این حوزه گام بردارد.

حضور در این نشست که در روز دوشنبه ۱۴ مرداد در ساعت ۱۷:۳۰ در سالن مشاهیر مجموعه ی تئاتر شهر برگزار می شود برای تمامی هنرمندان تئاتر و. سینما، دانشجویان ، مخاطبان ، عموم علاقه مندان تئاتر  آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *