در گفت و گو با تئاتر فستیوال :

خاطره اسدی : هنوز با لحظاتی از “خاموشی دریا” اشک می ریزم .


خاطره اسدی بازیگر سینما ، تلویزیون و تئاتر این روزها در کنار شهرام حقیقت دوست و علیرضا آرا مشغول اجرای نمایش “خاموشی دریا” نوشته رضا گوران و کارگردانی نیما دهقان در تماشاخانه ایرانشهر است . به بهانه حضور خاطره اسدی در این نمایش خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با وی داشته است که در ادامه می توانید آن را بخوانید :

تئاتر فستیوال

خاطره اسدی ، بازیگر نمایش ” خاموشی دریا” در رابطه با همکاری خود با نیما دهقان گفت : همکاری من با نیما دهقان به سه سال پیش برای بازی در نمایش ” طویله آباء ” نوشته حسین کیانی و به کارگردانی ایشان برمی گردد .

وی به بازتولید نمایش “خاموشی دریا” پس از هفت سال اشاره کرد و گفت : این نمایش در سال ۹۰ با بازی شهرام حقیقت دوست ، الهام کردا و فرزین صابونی اجرا شده بود . برای باز تولید مجدد به دلیل حضور نداشتن آقای صابونی و اینکه خانم کردا بر سر اجرای خود بودند ، من و علیرضا آرا تقریبا با همان میزانسن ها و فضای کار به این اجرا پیوستیم و تمرینات را شروع کردیم ، قصه و پرسوناژ های “خاموشی دریا” در این بازتولید تغییری نداشته و همانند اجرای پیشین خود است .”

اسدی در رابطه با تمرینات این نمایش توضیح داد : کار ما برای تمرینات این نمایش خیلی سخت بود ، چون با توجه به دیالوگ نداشتن پروسوناژی که نقش آن را بر عهده دارم ، یکی از ابزار اصلی نمایش را نداشتیم و همه چیز در تمرینات حسی و واکنشی و پر از جزییات ریز بود . اجرای “خاموشی دریا” جزییات و واکنش های بسیاری دارد که همگی فکر شده و حساب شده هستند و حتی پتانسیل تبدیل شدن به فیلم سینمایی را هم دارد ؛ ولی با تمام این مسائل ، این تجربه برای من کار خیلی سخت و جذابی بود و بازی در این نمایش از کارهایی است که حالم با آن خوب است .”

وی با بیان اینکه به مدت سه هفته تمرینات نمایش زمان برد ، افزود : برای تمرینات نمایش همگی بر سر تمرینات حضور داشتیم و اتود میزدیم ، آقای دهقان ایران نبودند و ما یک سری مسائل را تلفنی با ایشان هماهنگ می کردیم .”

بازیگر نمایش “خاموشی دریا” در پایان گفت : خداراشکر که تا کنون نظرات مثبتی در رابطه با نمایش گرفتیم و مطمئن هستم که تک تک مخاطبانی که این کار را دیده اند به شدت با آن ارتباط برقرار کردند و اثر بسیار سمپاد و درستی است و همه با آن ارتباط برقرار می کنند . من هر روز با آن که سه هفته تمرین داشتیم و فیلم کار قبلی را هم دیده ام ، اما هر روزی که احرا می کنیم اجرا برای من تازه است و هنوز در لحظه هایی از نمایش اشک می ریزم . زیرا به نظر من “خاموشی دریا” متن جذابی دارد و مخاطب با آن ارتباط برقرار می کند .”

۴ نظر ثبت شده است .

 1. khatere fan گفت:

  خیییلی خوب بازی کرده بود عاشقشم

 2. مهسا ف گفت:

  نمایش خوبیه♥️like

 3. اوکی گفت:

  تیاترم مگه بازی می کنه خاطره اسدی؟؟؟

 4. امیر گفت:

  چه خانم زیبایی ♥️♥️♥️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *