خسروسینایی پرفورمنس آرت “هملت و تو” را افتتاح می کند


خسروسینایی زنگ افتتاحیه پرفورمنس آرت “هملت و تو” را به صدا درمی‌آورد.

مسعود کیمیایی خسرو سینایی

به گزارش تئاتر فستیوال ، “هملت و تو” به نویسندگی و کارگردانی حامد سلیمان‌زاده در حالی اجرای خود را در حضور جمعی از بزرگان عرصه هنر آغاز می‌کند که خسروسینایی نیز زنگ افتتاحیه آن را می‌نوازد.

حامد سلیمان‌زاده بعد از تجربه‌هایی نظیر “هملت و دیگران” و “هملت و من”، سومین نمایش این مجموعه را که آن نیز برگرفته از نمایشنامه هملت اثر ویلیام شکسپیر است، با نام “هملت و تو” اجرا می‌کند.

در آیین نخستین اجرای این نمایش که خسروسینایی آن را افتتاح می‌کند، هنرمندانی همچون ناصر تقوایی، محمدرضا اصلانی، شهرام مکری، اصغر همت، فرزاد مؤتمن، رامتین شهبازی، مجتبی راعی، مسعود رایگان و رؤیا تیموریان نیز حضور دارند.

بر اساس این گزارش، “هملت و تو” با جلوه‌ای مدرن و تجربه گرا و همچنین با اعتنا به شیوه‌های کارگاهی تولید شده است.

مبنای طراحی قاب‌های این اثر، استفاده از سه اصل اساسی (سکون، عدم تداوم و تکرار) بوده و در کلیت، از قوانینِ اجرایی پرفورمنس آرت تبعیت می‌کند.

بازیگران “هملت و تو” نیز عبارت‌اند از امیر دولتخواه، بهداد بلیغ فر، محمد مازندرانی، حناعلی‌پور، پریسا صحبتی، علی صالحی، شبنم صداقت پناه، رضا عبدالله‌زاده، دیباحسینی، الهه غیابی، زهرا آقابلاغی، سپیده حاجی پروانه، احمدعادل نیا، هانیه ابراهیمی، شایان پناهی، فرزان مشیر آذین.

علاوه بر حامد سلیمان‌زاده، مصطفی ذره پرور، هه ژار رمضانی، مجتبی آدمیان در گروه کارگردانی این نمایش حضور دارند و محسن رنجبر و امید فولادوند طراحی صحنه، علی حیدری دراماتورژی، رسول سیفی طراحی حرکت، ساناز حاجیان، شیدا وقار و یگانه یوسفی طراحی صحنه و لباس، وحید محمدی و مصطفی زارعی گریم، جعفر پوینده نور، آراد عسگری موسیقی، عسل آقا حسنی عکاسی، محمد صادق زرجویان طراحی پوس‌تر و بروشور را انجام می‌دهند.

پرفورمنس آرت “هملت و تو”  از یکم تا پانزدهم اسفند ماه، ساعت ۱۹و ۳۰ دقیقه در محل سالن فنی‌زاده واقع در میدان فردوسی، خیابان ویلا (نجات اللهی)، کوچه مراغه، پلاک ۲، طبقه ۳ به روی صحنه می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *