دبیر جشنواره تئاتر فجر استانی فارس: جشنواره های تئاتر فجر استانی فرصت مناسبی برای تبادل دیدگاه های نمایشی فعالان تئاتر کشور است.


امسال شش استان البرز ، فارس ، آذربایجان شرقی ، بوشهر ، خراسان رضوی و یزد میزبان و برگزار کننده بخش فجر استانی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر هستند .استان فارس نیز از ۲۵ دی به مدت چهار روز این رخداد را در شهر شیراز برگزار می کند .  به همین منظور ستاد خبری سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر  با امیر صادقی رئیس انجمن نمایش استان فارس و دبیر جشنواره تئاتر فجر استانی فارس گفت و گویی را انجام داد.
تئاتر فستیوال
به گزارش تئاتر فستیوال ، رئیس انجمن تئاتر فارس گفت: این جشنواره که به همت انجمن هنرهای نمایشی فارس، هیات مدیره شورای سیاست گذاری استان، شورای سیاست گذاری تیاتر شیراز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و با مساعدت مرکز هنرهای نمایشی ایران برگزار می شود، فرصت مناسبی است برای تبادل تجربیات و دیدگاه های نمایشی فعالان تئاتر کشور در سال ١٣٩۴ که برگزاری آن طی سالهای اخیر در شیراز مورد استقبال پر شور هنردوستان و هنرمندان قرار گرفته است
صادقی افزود:  تا ٢٨ دی ماه، شیراز میزبان ۶ نمایش در بخش اصلی و ٢ نمایش از استان فارس در بخش جنبی جشنواره است که می توان به “کروکودیل” با کارگردانی رامین ریاضی از تبریز، “متاستاز” به کارگردانی علی اصغر دشتی تهران، “روبینسون کروزو ” به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی از تبریز اشاره داشت که همگی در روزهای اول طی نوبتهای ١۶، ١٨ و ٢٠ به تماشاخانه های استاد سپاسدار، استاد هودی و تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس رفتند.
وی به “دونه ی کفترهام نذریه” به کارگردانی کاوه مهدوی از تهران، “روز دربی که شب شده” به کارگردانی مرتضی تقی زاده از شهریار و”مضحکه لیر نوروزی” به کارگردانی حسین یزدیان از شیراز نیز با همان روند اجرایی در شنبه ٢۶ دی ماه جاری با دو سانس اجرایی اشاره داشت و گفت: “کسوف” به کارگردانی کیخا شهری نیز از زاهدان نیز مهمان جشنواره در روز یکشنبه خواهد شد.
امیر صادقی به منظور برگزاری مطلوب برنامه های جشنواره گفت : تعداد ۵ سالن نمایش اختصاص به اجرای نمایش های سی و چهارمین جشنواره فجر دارد. همچنین ۴ نمایش خیابانی در برنامه های اجرای خیابانی داریم که هر روز راس ساعت ۵  بعد از ظهر اجرا می شوند .
وی افزود : در زمینه تبلیغات بااستفاده از پوستر ، بولتن و بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر شیراز ، تلویزیون شهری و تبلیغات در جراید، رسانه ها و شبکه های مجازی انجام شده است .
رئیس انجمن نمایش استان شیراز گفت : برنامه های جنبی که برای این جشنواره در نظر گرفته شده شامل برگزاری ۲ ورک شاپ  با حضور هنرمند گرامی جناب آقای ناصر آقایی و جلسات نقد و بررسی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *