درهای سینما «کوروش» به روی تئاتری‌ها باز می‌شود


امیر شهاب رضویان از راه‌اندازی سالن سینما تئاتر «البرز » به عنوان یکی از سالن‌های مجموعه «کوروش» هم زمان با جشنواره تئاتر عروسکی خبر داد و گفت: هدف ما در این مجموعه، رسیدن به تئاتر خصوصی است.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، مدیر پردیس سینمایی «کورش» در گفت‌وگو با ایسنا، توضیح داد: کل مجموعه «کورش» دارای چهارده سالن با ۲۸۰۰ صندلی است که از این میان دو سالن اختصاصی سینما تئاتر «البرز» و سینما تئاتر «شهرزاد» را داریم که هر یک با ۲۶۰ صندلی با امکانات کامل پشت صحنه شامل اتاق‌های گریم‌، لباس‌، اتاق دورخوانی‌، تمرین‌ و سرویس کامل‌ دارند.

این فیلمساز اضافه کرد: سالن‌های ما قاب صحنه‌ای هستند و فاصله صندلی‌ها از یکدیگر و ارتفاع به گونه‌ای است که تماشاگران خردسال هم به راحتی می‌توانند صحنه را ببینند.

او با ابراز خرسندی از افتتاح سینما تئاتر «البرز» همزمان با جشنواره تئاتر عروسکی، از اجرای نمایش‌های عروسکی و کودک به عنوان یکی از برنامه‌های هنری این مجموعه خبر داد.

رضویان اضافه کرد: دو سالن دیگر به نام‌های «گراند سینما» و «فاروس» داریم که دو صحنه آزاد ۷۰ متری دارند و برای تئاتر‌های تجربی که چندان نیازمند دکور نیستند و همچنین برای کنسرت‌های موسیقی، مناسب هستند.

کارگردان «مینای شهر خاموش» با بیان علاقه‌اش به تئاتر از اجرای نمایش به عنوان یکی از برنامه‌های مجموعه «کورش» یاد کرد و توضیح داد: برنامه‌هایی برای اجرای تئاتر عروسکی‌، تئاتر جدی‌، تئاتر تجربی و کودک در سالن‌های این مجموعه داریم، زیرا مجموعه «کورش» باید به مهمترین مرکز فرهنگی تهران تبدیل شود.

رضویان خاطرنشان کرد: هدف ما در این مجموعه، رسیدن به تئاتر خصوصی است؛ تئاتری که بدون کمک دولتی بتواند سرپا باشد به همین دلیل ترجیح می‌دهیم تئاترهایی اجرا بشود که بتواند دخل و خرج خود را انجام بدهند و در عین رویکرد فرهنگی و هنری‌شان، تماشاگر خود را هم جذب کنند.

به اعتقاد او، تئاتر ایران زمانی به اعتلا می‌رسد که بتواند بدون کمک دولتی سرپا باشد.

امیر شهاب رضویان در پایان یادآور شد: همه گونه‌های تئاتری به شرط استمرار، می‌توانند تماشاگر خود را داشته باشند و اجرای نمایش‌هایی که این روزها برخی از دوستان از آن با عنوان «تئاتر میانه» یاد می کنند، به معنای تئاتری که می‌تواند جدا از ابتذال و کلیشه، تماشاگر داشته باشد برای مجموعه «کوروش» مطلوب‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *