آغاز به کار دومین پروژه چهار فصل تئاتر ایران از ۱۷ مرداد


دومین کارگاه‌های فصلی از دور نوین پروژه‌ جامع ملی درام‌نویسی با نام چهارفصل تئاتر ایران با عنوان «نمایشنامه‌های کمدی» هفدهم مرداد آغاز خواهد شد.

به گزارش تئاتر فستیوال ، دومین کارگاه‌های فصلی از دور نوین پروژه‌ جامع ملی درام‌نویسی با نام چهار فصل تئاتر ایران با عنوان «نمایشنامه‌های کمدی» هفدهم مردادماه در حوزه‌ هنری سازمان تبلیغات اسلامی آغاز به کار خواهد کرد. این پروژه با میزبانی مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری و دفتر مطالعات و پژوهش‌های آن مرکز برگزار می شود.

در این کارگاه‌ها که در چهار نوبت چهارساعته طی ۲ روز برگزار می‌شود، هشت نمایشنامه از هفت استان کشور که ایده‌های اولیه‌ آنها به عنوان منتخب از میان ایده های واصله به نویسندگانش اعلام شده و در زمان مقرر نمایشنامه‌های نهایی‌شان دریافت شده بود توسط اعضای هیات‌ علمی این فصل متشکل از کوروش نریمانی، فرهاد امینی و سیروس همتی بررسی شده اند که راهکارهای عملیاتی برای بهینه سازی و بازنویسی شان به نویسندگان آنها در طول کارگاه ها به صورت حضوری ارائه خواهد شد.

نویسندگان شرکت کننده در این کارگاه های آموزشی، تا پایان مردادماه فرصت خواهند داشت تا نسخه‌ نهایی اصلاح‌شده‌ آثارشان را ارسال کنند تا پس از تأیید اعضای هیات‌ علمی این فصل در قالب مجموعه در نوبت چاپ توسط انتشارات سوره مهر قرار بگیرند. فراخوان فصل سوم از دور جدید این پروژه همزمان با اتمام کارگاه‌ها منتشر خواهد شد.

در حاشیه‌ این کارگاه‌ها هنرجویان که در این ۲ روز در تهران سکونت دارند از برخی آثار روی صحنه با برنامه ریزی دفتر مطالعات و پژوهش های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری دیدن خواهند کرد.

پروژه‌ جامع ملی آموزش نمایشنامه‌نویسی به علاقه‌مندان این هنر در خارج از پایتخت با نام چهار فصل تئاتر ایران از سوی ایوب آقاخانی برنامه‌ریزی و مدیریت می‌شود که دوره‌ چهارساله‌ اولیه آن با حمایت اداره‌ کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دوره‌ جدید آن با حمایت و میزبانی مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری برگزار می‌شود.

اسامی نویسندگان و استان‌های شرکت‌یافته در این کارگاه‌ها همچنین نام موقت آثارشان به شرح ذیل است:

۱- «حمام جنیان» نوشته احمد ملک‌نژاد از خراسان رضوی

۲- «پایان‌های خوش» نوشته سروش بهاری از مازندران

۳- «حیاط خلوت» نوشته سمان مدحی از قزوین

۴- «قصه ننه‌ شهرزاد قصه‌گو» نوشته عارف مهتاب از اردبیل

۵- «انجمن هیولاهای گمنام» مسعود احمدی از فارس

۶- «رسوایی‌ها» نوشته مصطفی جعفری خوزانی از اصفهان

۷- «هچل» نوشته مهدی ایروانی از اصفهان

۸- «مصائب مردی با سرنوشت وارونه» مهدی مددی از آذربایجان شرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *