دو کرسی مدیریت جهانی یونیما برای یونیمای ایران


دکتر حمیدرضا اردلان، رئیس یونیماى (UNIMA) ایران در بیست و دومین کنگره جهانى یونیما، در ماه جاری برای عضویت در کمیته اجرایی و ریاست کمیته حفاظت از میراث این اتحادیه انتخاب شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، بیست و دومین کنگره یونیما –اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی- در حالی از ۷ تا ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ( ٢٧ مى تا ۵ جون ۲۰۱۶) با حضور نمایندگان بیش از ۱۰۰ کشور عضو از ۵ قاره، در تلوزا – اسپانیا برگزار شد که طی انتخاباتی دکتر حمیدرضا اردلان، به عضویت در کمیته اجرایی (The Executive Committee) و ریاست کمیته حفاظت از میراث (Heritage Conservation) این اتحادیه در آمد.

گفتنی است، این اتحادیه که قدیمی ترین سازمان بین المللی تئاتر در جهان است، یک نهاد غیردولتی است که وابسته به سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (UNESCO) فعالیت می کند.

یونیما هر چهارسال طی برگزاری انتخاباتی با حضور نمایندگان کشورهای عضو، ۱۸ نفر را در قالب کمیته اجرایی و رؤسای ۱۶ کمیته تخصصی، برای مدیریت این اتحادیه به مدت ۴ سال انتخاب می کنند که در این دوره حمیدرضا اردلان تا سال ۲۰۲۰ به عنوان یکی از این ۱۸ نفر انتخاب شد.

از جمله دیگر برنامه های این کنگره ارائه گزارش کمیته اجرایی، کمیته ها و مراکز ملی بود که در این بخش هم گزارش یونیمای ایران به عنوان یکی از بزرگترین و فعال ترین مراکز ملی که در ۱۵ استان کشور دفتر استانی نیز دارد، مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

همچنین، در کنگره جهانى یونیما در چنگدو –چین در سال ۲۰۱۲ نیز رئیس یونیمای ایران، طرح تأسیس کمیته توسعه استراتژیک یونیماى جهانى را بر اساس مدل توسعه یونیماى ایران تهیه و پیشنهاد داده بود که به تصویب نمایندگان یونیما از سراسر جهان رسید و هم اکنون در کنار کمیته های تخصصی یونیما زیر نظر هیأت مدیره یونیمای جهانی فعالیت می کند.

شایان ذکر است، مبارک یونیما -مرکز ملی اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی در ایران- در حدود سه دهه سابقه فعالیت دارد که عضویت ایران در کمیته اجرایى و ریاست کمیته حفاظت از میراث این اتحادیه جهانی، می تواند  دستاورد هاى فراوانى براى فرهنگ و هنر ایران به ویژه تئاتر عروسکى این سرزمین به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *