رستا رضوی : ” بازی در تئاتر خیابانی خیلی سخت تر از تئاتر صحنه ای است . “


نمایش “کسی فشنگ ها را نمی شمارد” به نویسندگی و کاگردانی امیرحسین شفیعی که از ورامین در سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر شرکت کرده بود ، توانست تقدیر بخش بازیگری زن را از آن خود کند . به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال با رستا رضوی بازیگر زن این نمایش که مورد تقدیر هیئت داوران قرار گرفت ، در مراسم اختتامیه سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر گفت و گو کرد .

رستا رضوی - اختتامیه تئاتر فجر

رستا رضوی با بیان اینکه چهار الی پنج سال است که تئاتر خیابانی کار می کنم ، گفت : به نظر من تئاتر خیابانی به طبع خیلی سخت تر از تئاتر صحنه ای است چون با مخاطب روبرو است و زمانی که کار را اجرا می کنیم از نفس مخاطب انرژی می گیریم . آن را سخت از تئاتر صحنه ای می دانم اما واقعا به تئاتر خیابانی عشق می ورزم و آن را دوست دارم .

این بازیگر تئاتر در مورد مضمون نمایش “کسی فشنگ ها را نمی شمارد” ، گفت : نمایش “کسی فشنگ ها را نمی شمارد” نمایشی است که به مسائل روز جامعه می پردازد . با توجه به اینکه در حال حاضر کشورهای همسایه در رابطه با جنگ با آن درگیر هستند ، تصمیم گرفتیم دست به یک کار فرهنگی بزنیم و به این موضوع بپردازیم . نقش من ، نقش یک زن مبارز بود که طلب صلح و آزادی داشت .

وی با بیان اینکه به دلیل تمریناتی که داشتم موفق نشدم کارهای جشنواره را ببینم ، گفت : متاسفانه تنها ۲ کار دیدم که یکی برای گروه های خارجی بود و دیگری هم نمایش “ترور” حمیدرضا نعیمی .

رستا رضوی در مورد کیفیت برگزاری سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر گفت : روند خیلی خوبی بود ولی به نظر من شور و حالی که جشنواره فجر پارسال بیشتر از امسال بود . ولی در کل روندی که در پیش گرفته بودند ، روند خیلی خوبی بود .

يک نظر ثبت شده است .

  1. تئاترفستیوالی گفت:

    ممنون از پوشش بسیار خوب و همه جانبه تان از جشنواره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *