سارا داروفروش : در سال ۹۵ تمرکز ما بیشتر روی بحث تبلیغات و برگزاری کارگاه های آموزشی است .


اشاره : مصاحبه زیر با سارا داروفروش ، مدیر تماشاخانه فنی زاده ( منشور هنر ) در ویژه نامه ی تئاتر فستیوال با نام بهاریه تئاتر فستیوال به مناسبت فرا رسیدن بهار ۱۳۹۵ منتشر شده است .

تئاتر فستیوال

در چند سال اخیر در کنار سالن های دولتی و نیمه خصوصی تئاتر شاهد تاسیس سالن های خصوصی بسیاری در شهر تهران بوده ایم . بقای این سالن ها که با سرمایه شخصی احداث شده اند ، ارتباط مستقیمی با جذب گروه های نمایشی و البته جلب تماشاگر دارد . در سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر شاهد آن بودیم که بخش دولتی برای حمایت از سالن های خصوصی بخشی به نام بخش به علاوه تئاتر فجر را به وجود آورد که تماشاخانه های خصوصی می توانستند تعدادی از کارهای خود را در قالب رپرتوار در کنار بخش اصلی جشنواره به نمایش بگذارند . اکنون که سال ۱۳۹۴ به پایان رسیده است با تعدادی از مدیران این تماشاخانه ها به گفت و گو نشستیم و آن ها از وضیعت تئاتر در سال ۹۴ ، وضعیت سالن های خصوصی ، برنامه های خود برای سال ۱۳۹۵و بخش به علاوه تئاتر فجر گفتند .

سارا داروفروش در مورد وضعیت تئاتر در سال ۱۳۹۴ ، به خصوص سالن های خصوصی توضیح داد : سالی که گذشت اولین سالی بود که ما داشتن و اداره ی یک سالن تئاتر خصوصی را تجربه کردیم و به نظرم روند آن خوب بود و سیر صعودی داشت . من زیاد از چند و چون کارها در سالن های خصوصی دیگر خبر ندارم ولی بر اساس آنچه که خودم در دیگر سالن های خصوصی دیدم یا از دیگران شنیدم ، به نظر می آید که استقبال عموم مردم خیلی خوب بود . گذشته از اهالی تئاتر ، مردم عادی و مخاطبین نیز استقبال خیلی خوبی داشتند و در حال شناخت سالن های خصوصی هستند . خدا را شکر سالن ما هم سیر صعودی داشت و گروه های پرشور و نشاطی که بیشتر گروه های جوان هستند ، از سالن استقبال کردند و کارهایشان را اجرا بردند ، فروش خیلی خوبی داشتند ، راضی بودند و توانستند مخاطبین خود را به سالن بکشانند . امیدوارم در سال جدید اتفاقات خیلی بهتری بیافتد .

مدیر تماشاخانه استاد فنی زاده در مورد برنامه های این تماشاخانه در سال ۹۵ گفت : تمرکز ما بیشتر روی بحث تبلیغات است و اینکه بتوانیم آگاهی بیشتری از روند کارمان و اتفاقاتی که قرار است بیافتد به مخاطبانمان بدهیم . اجرای نمایش ها و برگزرای یک سری کارگاه ها را هم خواهیم داشت . سعی می کنیم بر روی بخش تبلیغاتمان و سازماندهی سایتمان بیشتر کار کنیم و هدفمان این است که به امید خدا اجراهای خیلی پر بارتری را بتوانیم داشته باشیم .

داروفروش همچنین در مورد بخش به علاوه تئاتر فجر که به سی و چهارمین دوره جشنواره فجر اضافه شده است و دلیل عدم حضور تماشاخانه فنی زاده در این بخش ، گفت : حقیقتش را بخواهید خیلی دنبال جشنواره بازی نبودیم البته من خودم دوست داشتم که در بخش به علاوه تئاتر فجر می بودیم ولی نمی دانم دوستان کم لطفی داشتند یا شاید هم کم لطفی نبوده و فاکتورهایی را برای خودشان در نظر داشتند که سالن ما آن استانداردها یا فاکتورها را دارا نبوده است . سالن های خصوصی که قدیمی تر و شناخته شده تر بودند ، قدمت بیشتری یا تجربه ی بیشتری داشتند را در جدول قرار دادند . امیدوار هستیم که در جشنواره فجر سال ۹۵ در این بخش باشیم . این بخش در بیشتر شناخته شدن سالن ها ، جا باز کردن در میان مخاطبین و دیده شدن کارهای بیشتر ، تاثیر سیاری دارد . من به شخصه تمایل دارم که انشاالله در جشنواره فجر سال ۹۵ حضور داشته باشیم .

برای دریافت ویژه نامه “بهار فستیوال” اینجا را کلیک کنید .

۲ نظر ثبت شده است .

  1. علی گفت:

    لطفا برنامه کارگاه هایتان را اعلام کنید .
    امیدوارم تابستان باشد و وقت برای حضور در آن باز شود .

  2. رضوانه گفت:

    مشکل شما سالن دارا همینه که از کار هم خبر ندارید دیگه . سرتون کردین پایین و مشغول کار خودتون ولی در واقع دور خودتون می چرخید و الا …
    والا تا حالا تونسته بودید پشت به پشت هم و با حمایت از همدیگه یه تشکیلاتی راه بندازید که دولت مجبور به حمایت ازتون بشه و راهیغیر از این نداشته باشه ! نه اینکه با افتخار بگید من از کار سالن های دیگه خبر ندارم !!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *