سفیر لهستان نمایشگاه عکس تئاتر لهستان در ایران را افتتاح می‌کند


دومین روز از هفته تئاتر لهستان با افتتاح نمایشگاه عکس های ماگداهوکل (Ms. Magda HUECKEL) در مجموعه تئاتر شهر همراه است.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایشگاه عکس ماگدا هوکل روز دوشنبه ۲۳ آذر و با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سفیر کشور لهستان در ایران در مجموعه تئاتر شهر افتتاح می شود.

این نمایشگاه با عنوان «تماشای ارواح، عکاسی بدن های انسان. تئاترلهستان از طریق لنز ماگدا هوکل» در ساعت ۱۷ روز دوشنبه افتتاح خواهد شد و در آن ۳۴ تصویر از بهترین نمایش های تئاتر لهستان که در داخل و خارج از این کشور و در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ اجرا داشته اند به نمایش در خواهند آمد. این نمایشگاه عکس برای نشان دادن آثار کارگردانان لهستانی (کریشتوفوار لیکووسکی، مایا کلوسکی، یان کلاتا و کریستین لوپا) به تماشاگران ایرانی برنامه ریزی شده است.

ماگدا هوکل  فارغ التحصیل دانشکده نقاشی و گرافیک در گدانسک – آکادمی هنرهای زیبا (متخصص در عکاسی و طراحی صحنه، دیپلم در سال ۲۰۰۴) است. علاوه بر این او در آکادمی هنرهای زیبا در براتیسلاوا، اسلوواکی (۲۰۰۲) و Schule fuer Gestaltung  در سنت گالن سوئیس (۲۰۰۱) مطالعه داشته است.

این هنرمند لهستانی سخنرانی هایی در ارتباط با عکاسی، همکاری با گروه های تئاتر  و دریافت جوایز متعدد همچون دریافت جایزه ویژه وزارت فرهنگ و میراث ملی و همچنین برگزاری نمایش های عکس انفرادی و عمومی در کشورهای مختلف دنیا همچون اتریش، لیتونی، فرانسه، لهستان، اسلوواکی، استرالیا و … در کارنامه کاری خود دارد.

هفته تئاتر لهستان با همکاری امور بین الملل اداره کل هنرهای نمایشی، سفارت لهستان در ایران و دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از ۲۱ تا ۲۶ آذر ماه جاری در مجموعه تئاتر شهر، پارکینگ تالار وحدت، تئاتر تهران، تالار رودکی و دانشگاه تهران برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *