فرهاد سلیمی: چون زمان نمایش ها کم است اجرای عمومی به ما نمی دهند


تئاتر امید-سلیمی 2

آرزو شفق – تئاتر فستیوال: پنجمین جشنواره ی تئاتر امید به ریاست پیام دهکردی در تالار هنر در حال برپایی است. نمایش “ویکتور پسرچردیاکف” به کارگردانی فرهاد سلیمی در روز اول جشنواره بر روی صحنه رفت. تئاتر فستیوال مصاحبه ی تلفنی با ایشان داشته است که متن آن به شرح زیر است:

خسته نباشید. لطف کنید خودتان را برای خوانندگان ما معرفی کنید.

من فرهاد سلیمی متولد سال ۶۵ هستم. حدود ۳ الی ۴ سال است که تئاتر را به شکل جدی دنبال می کنم. نزد اساتیدی مانند جمشید شاه محمدی، ایرج راد، رضا بهبودی و آروند دشت آرای و حمید پورآذرنگ و آموزشگاه استاد سمندریان دوره دیده ام.

در چه جشنواره هایی شرکت داشته اید؟

در جشنواره ی شمسه ی سال قبل، با “سلام خداحافظ” بهترین بازیگر زن و مرد و کاندید کارگردانی شدیم. سال ۹۱ کار” پاتوق اسماعیل آقا” نوشته ی “حمید امجد” را در آموزشگاه استاد سمندریان بر روی صحنه بردیم و” سلام، خداحافظ” را در فرهنگسرای ارسباران تا پنجشنبه ۲۲ اسفند ماه اجرا داریم. در دوره ی قبلی جشنواره ی امید شرکت داشتیم ولی زمان کار زیاد بود و ما را حذف کردند.

لطف کنید خلاصه ای از نمایشتان را برای ما ارائه دهید.

یک پسر جوان از شهرستان برای تست بازیگری پیش کارگردان می آید. این پسر توانایی رسیدن به موفقیت را دارد ولی راه آن را بلد نیست.

نظرتان در مورد شرایط ورود به جشنواره تئاتر امید چیست؟

این اتفاق خوبی برای شکل گرفتن جشنواره و یک تئاتر است ولی اتفاق بد آن این است که بعد از این جشنواره نمی شود اجرای عمومی داشت. چون زمان آن خیلی کم است (حدود ۲۴ دقیقه). مجبور هستیم یک اپیزود دیگر در کنار کار اضافه کنیم که زمان آن به ۵۰ الی ۶۰ دقیقه برسد تا بتوانیم اجرای عمومی بگیریم. اگر خودشان هماهنگ کنند که ۲ الی ۳ کار خوب در کنار هم اجرای عمومی برود خیلی خوب است. در این باره صحبت هایی شده بود که احتمال آن خیلی کم است. ولی خوبی این کار این است که چون زمان آن کم است راحت تر می شود کار را جمع کرد.

نظر شما در مورد تئاتر خصوصی چیست؟

مطمئنا باید به سمت تئاتر خصوصی حرکت کنیم. چون تا به حال نشان داده شده است که دولت حمایت مالی آنچنانی ندارد. پس بهتر است که به سمت تئاتر خصوصی برویم و در کنار این جشنواره های خصوصی یک سری سالن های خصوصی هم درست شود. که اگر این اتفاق بیوفتد مطمئنا پیشرفت بیشتری انجام می شود.

**

نمایش “ویکتور پسر چردیاکف” چهارشنبه ” ۲۱ اسفند ساعت ۱۷ در دانشگاه تهران برای ورودی های برق و معماری اجرا دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *