در گفت و گوی اختصاصی با تئاتر فستیوال :

سمیرا حسن پور : “سس توت فرنگی” برگرفته از زندگی امروز ماست .


سمیرا حسن پور که بیشتر او را با بازی در فیلم ها و سریال هایش می شناسیم ، پس از سه سال دوری از تئاتر ، این روزها در سالن قشقایی تئاتر شهر در نمایش “سس توت فرنگی” نوشته سپیده فلاح فرد و کارگردانی مهدی پاشایی حضور دارد . به این بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال گفتگویی با این بازیگر داشته است که در ادامه می توانید آن را بخوانید :

تئاتر فستیوال

سمیرا حسن پور با اشاره به اینکه از آخرین بازیگرانی بود که به گروه نمایش “سس توت فرنگی” پیوسته است ، توضیح داد : “یکی از ویژگی های تئاتر ، تمرین زیاد است و برای یک اجرا لازم است بسیار تمرین کرد . ولی من کمتر از دو هفته برای این نمایش تمرین کرده ام و خدا را شکر با آن که زمان تمرین ما برای نمایش کم بود ، ولی توانستم به تمرینات برسم و کار را به اجرا برسانیم . ”

وی با بیان اینکه بیشتر در حوزه تصویر و سینما فعالیت می کند در خصوص حضور خود در تئاتر گفت : من بیشتر کار تصویر انجام می دهم و نزدیک به سه سال است که تئاتر کار نکرده ام ؛ در حالی که من کارم را از تئاتر شروع کرده ام و علاقه ی خاصی به آن دارم ،  فکر می کنم هر بازیگری لازم است ارتباطش را با تئاتر حفظ کند . زیرا در تئاتر حس هایی را تجربه می کند که در هیچ موقعیت دیگری تکرار نمی شود و به نظر من این برای یک بازیگر لازم است .”

حسن پور نمایش “سس توت فرنگی ” را نمایشی رئال عنوان کرد و در این باره توضیح داد : “این نمایش برگرفته از زندگی امروز ما است که متاسفانه به این شکل درآمده است و به روابطی که به اصطلاح نویسنده ها مثلثی است و اتفاقاتی که در جامعه دیده می شود ، می پردازد .”

بازیگر این نمایش در پاسخ به اینکه مخاطب چه میزان با این نمایش ارتباط برقرار کرده است ، گفت : “ارتباط برقرار کردن مخاطب به موارد بسیاری من جمله بازیگری ، کارگردانی ، طراحی صحنه ، لباس و تبلیغات خوب وابسته است . ولی من به عنوان بازیگر تمام تلاش خود را می کنم آن چیزی را که باید نشان دهم . حال این که تا چه حد مخاطب با این نمایش ارتباط برقرار می کند را نمی دانم ”

وی در پایان افزود : ” به نظر من تئاتر لازمه جامعه است . جامعه ای که تئاتر ببیند فرهنگ بهتر و پرورش یافته تری پیدا می کند . با توجه به اینکه در کشورمان تفریحات گسترده ای نداریم ، باید دیدن تئاتر را جزء تفریحات روزمزه مان قرار دهیم . زیرا کمک بسیاری به فرهنگ سازی می کند .”

 

۳ نظر ثبت شده است .

  1. اوکی گفت:

    زندگی امروز ما خیلی بده دلمون نمیخواد رو صحنه تئاتر هم ببینیمش

  2. امیر گفت:

    من نمایشو دیدم بد بود حالا چرا گفتید پیشنهاد میشه جای سوال داره

  3. F.f گفت:

    تو سینما که خوبه لازم شد برم ببینم تیاترشو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *