در مصاحبه اختصاصی با تئاتر فستیوال :

شهرام مکری : « لانچر ۵ » می تواند تبدیل به ایده ای برای فیلم سینمایی شود


نمایش « لانچر ۵ » به نویسندگی و کارگردانی مسعود صرامی و پویا سعیدی از ۲۴ تیرماه در سالن سایه تماشاخانه تئاتر شهر اجرا می شود . در این نمایش امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی، محمد حق‌شناس، صادق برقعی و …. ایفای نقش می کنند . خبرنگار تئاتر فستیوال در گفت و گویی ، نظر شهرام مکری ، کارگردان مطرح سینما که از میهمانان این نمایش بود را جویا شد که می توانید در ادامه بخوانید :

شهرام مکری ، درباره نمایش « لانچر ۵ » به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : این نمایش را خیلی دوست داشتم . ایده ی بسیار درخشانی در نمایش وجود دارد و آن ، تبدیل کردن یک فضای شاد ، مردانه و پر از بازی های کلامی که ما را به سمت کمدی های رئالیستی پیش می برد ، به فضایی پر از خشونت ، ترس ، اضطراب و دوباره برگرداندن آن به فضای اول است . به نظرم این ایده ی بسیار درخشانی است که با بازی خوب بازیگران به خصوص کاراکترهای اصلی همراه شده و مجموعه این ها باعث شده نمایش خوب و قابل تاملی ببینیم .

مکری همچنین اضافه کرد : می دانم کار کردن برای بازیگران ، در چنین فضایی که به ناچار ، میزانسن های ثابتی دارد و تحرک کمتری دارند ، در مدت زمان کوتاه نمایش ، چه میزان سخت است . فکر می کنم همه ی آنها از عهده ی این کار برآمده بودند و مجموع چیزهایی که در این نمایش می بینیم ، یک اثر کاملا درخشان و قابل توصیه به دیگران است .

در پایان کارگردان فیلم سینمایی « ماهی و گربه » در تایید خبرنگار تئاتر فستیوال مبنی بر قابلیت تبدیل ایده ی این نمایش به یک فیلم سنمایی ، اشاره کرد : آثاری مانند « لانچر ۵ » ، از جمله نمایش هایی هستند که می توانند بین تئاتر و سینما قرار بگیرند و قابلیت این را دارد که تبدیل به فیلم سینمایی شوند . هرچند که فکر می کنم احتمالا فیلم بسیار مردانه ای خواهد شد و البته ایده ی این تئاتر هم همین است . با شما موافق هستم که ایده ی این نمایش می تواند تبدیل به ایده ای برای سینما شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *