در افتتاحیه نمایش "اتاق" مطرح شد :

مشورت با هنرمندان گام نخست در اعتلای تئاتر است.


 نمایش «اتاق» به کارگردانی  سه شنبه شب هفدهم خرداد ماه با حضور مشاورئیس سازمان محیط زیست در امور زنان و خانواده اجرای خود را آغاز کرد.

photo_2017-06-07_11-06-57

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، شهربانو امانی مشاور رییس سازمان محیط زیست در امور زنان و خانواده سه شنبفاطمه علی حسینیه شب هفدهم خرداد ماه با حضور در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر، نمایش « اتاق» به کارگردانی فاطمه علی حسینی را افتتاح کرد.

وی در انتهای نمایش با تقدیر از عوامل اجرایی اثر خطاب به تماشاگران گفت: بسیار ممنونم این شب زیبا را برای من خلق کردید ، من امشب را برای خود فرصت و غنیمت می شمرم زیرا کنار کسانی هستم که ی از هنر تئاتر حمایت می کنند و پشت ِ این هنر ایستاده اند.

امانی در ادامه ضمن تشریح شرایط فرهنگی کشور طی سال های اخیر بیان کرد: امروز خوشبخت ام  که قبل از شروع کار رسمی ما فرصتی ایجاد شد که به تئاتر شهر و تالار قشقایی بیایم و بسیار از این گروه نمایشی ممنونم ، که چنین شب ِ بیادماندنی را برای من ساخته اید و امیدوارم بیشتر به دیدن آثار تئاتر بیایم .

عضو جدید شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تقدیر از ملت ایران برای حضور پرشکوه در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: من بر این باورم اگر بتوانیم تئاتر را همگانی کرده و این هنر ارزشمند را از سنین کودکی در بین خانواده ها گسترش دهیم بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی حل می شود.

امانی گفت:  شما اطمینان داشته باشید که بنده و اعضای منتخب شورای اسلامی شهر تهران از جمله جناب مسجدجامعی که شخصیتی فرهنگی  که سابق بر این به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کرد در کنار شما مردم و هنرمندان عزیز خواهیم بود.

و امیدواریم به یاری خداوند بسترهایی را با کمک، همراهی و مشاوره شما فراهم نماییم تا بتوانیم در اعتلای تئاتر قدم برداریم. به اعتقاد من حضور در یک محیط فرهنگی و  تماشای یک اجرای نمایشی زنده و روحی که شما بازیگران در تماشاگران می دمید بسیار موثر است . این کار به ما می آموزد تا رفتار جمعی را تمرین کنیم . نسل بعدی ما هم یاد می گیرند که چگونه در کنار هم در یک محیط اجتماعی زندگی کنند.

وی در بخش پایانی صحبتهای خود بیان کرد:  امیدوارم نمایش زیبایتان زیبایی را بیش از پیش به دامنه مردم برگردانده و با نگاه انسانی خود لطافت و مهربانی را به جامعه عرضه کند. اساسا بدون هیچ تردید با این نگاه  جهانی عاری از خشونت و افراط گرایی خواهیم داشت .

نمایش «اتاق» نوشته هارولد پینتر، کارگردانی فاطمه علی حسینی و بازی مرتضی اسماعیل کاشی، رویا میرعلمی، رحیم نوروزی، الهه شه پرست و فرشید ترابی هر روز ساعت ۲۱:۱۵ در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *