خانواده شهید بهشتی به تماشای نمایش “هفت روز از تیر شصت” نشستند


خانواده محترم شهید بهشتی جمعه شب ١۶ تیر ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به تماشای نمایش ” هفت روز از تیر شصت ” نشستند .

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر ، دکتر علیرضا بهشتی پس از پایان نمایش ضمن تقدیر از  گروه نمایشی گفت روایت این نمایش در به تصویر کشیدن رویدادها و ماجرای انفجار حزب جمهوری اسلامی کاملا منطبق با جزییات این واقعه بود  و بسیاری از گروهها از جمله منافقین در آن زمان بسیار منتقد پدر من بودند و دشمنی آشکاری داشتند و بعد از بمب گذاری هفتم تیر متنبه و پشیمان شدند.

وی افزود مهم ترین فایده مرور تاریخ و زنده نگه داشتن این حوادث در آثار هنری جلوگیری از تکرار اشتباهات گذشته است و ما را نسبت به گذشته و حال آگاه میسازد که بسیاری از آنها بخاطر جو و فضای حاکم بر آن دوران اتفاق افتاده است . ایشان در پایان گفتند: گذشته چراغ را‌ه آینده برای همه است.

محبوبه سادات بهشتی کوچکترین دختر شهید بهشتی نیز بعد از تماشای این اثر نمایشی گفت: من در زمان شهادت پدر هفت سال بیشتر نداشتم و حوادث آن دوران را بخاطر ندارم  و تنها تصویر ذهنی من از ان ایام مربوط به روایت هایی از پدر و اتفاقات ان روز هاست که دیگران برای من تعریف کرده اند و نمایش شما نیز من را برای درک بهتر این مفهوم بسیار کمک کرد .

نمایش «هفت روز از تیر شصت» به نویسندگی کامران شهلایی، کارگردانی محمد لارتی و کامران شهلایی و بازی رامین سیار دشتی ، فرزین محدث، مژگان خالقی، فرهاد تفرشی، احمد جعفری، هدیه رضایی و مرضیه بدرقه هر روز ساعت ۲۰:۳۰ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *