” شکرستانی‌ها ” سال آینده به تئاتر می‌آیند


بنا به گفته کارگردان نمایش «بخت خفته»، امکان همکاری صداپیشگان انیمیشن «شکرستان» با این نمایش وجود دارد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از مهر ، حامد زحمتکش کارگردان تئاتر و مجری برنامه‌های کودک تلویزیونی درباره اجرای نمایش «بخت خفته» که بر اساس شخصیت‌های مجموعه «شکرستان» نوشته و تولید می‌شود گفت: نمایش «بخت خفته» قرار است به کارگردانی مشترک من و رحمت امینی به صحنه برود. این نمایش که براساس شخصیت های برنامه تلویزیونی «شکرستان» تولید خواهد شد اثری عروسکی است که با تکنیک کاغذی و سایه در ابعاد بزرگ اجرا می شود.

وی درباره زمان اجرای نمایش و آغاز تمرین ها عنوان کرد: از آنجا که آقای امینی درگیر اجرای نمایش «جیجک علیشاه» در تماشاخانه سنگلج و بعد از آن حضور در جشنواره آیینی و سنتی است و من نیز مشغول ضبط برنامه های تلویزیونی هستم و دو تعهد اجرا در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارم مراحل آماده سازی نمایش آهسته پیش می رود. در حال حاضر در مرحله انتخاب عوامل و صداپیشه های این اثر نمایشی هستیم و مسعود صفوی تهیه کننده مجموعه «شکرستان» و مدیر مرکز انیمیشن حوزه هنری در حال رایزنی با مسئولان حوزه هنری است تا در صورت امکان بتوانیم از حضور صداپیشگان این مجموعه در نمایش هم استفاده کنیم.

مجری برنامه «گُل‌آموز» ادامه داد: طبق صحبت هایی که با تماشاخانه ایرانشهر داشته ایم به ما اعلام کرده اند در صورت انصراف یک گروه نمایشی می توانیم سال ۹۴ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی اجرا داشته باشیم ولی برای اینکه بهتر بتوانیم روی پروژه متمرکز شویم احتمالا اجرای نمایش به سال ۹۵ موکول خواهد شد که به نظرم زمان مناسب تر و منطقی تری است.

زحمتکش درباره دیگر فعالیت هایش نیز عنوان کرد: همچنین قرار است دو اثر نمایشی به سفارش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صحنه ببرم. یکی از این آثار که فعلا در مرحله نگارش قرار دارد اجرای نمایش در مدارس است به این ترتیب که کانون پرورش فکری پروژه ای به نام «تئاتر در مدرسه» دارد که بر مبنای آن به چند کارگردان براساس مطالبی که در کلاس های درسی بچه ها وجود دارد نمایش هایی را سفارش می‌دهند تا برای اجرا در مدارس آماده شوند.

وی درباره ویژگی های این نمایش توضیح داد: نمایشی که قرار است کارگردانی کنم و مجید بوربور در حال نگارش آن است «دست به دست» نام دارد و درباره کشور ایران است و مواردی چون فرهنگ، لهجه، نوع پوشش، آداب اجتماعی و … را مطرح می‌کند. در حقیقت این نمایش ترکیبی از مطالبی است که درباره ایران در کتاب‌های درسی بچه های دبستان وجود دارد و قرار نیست مختص کلاسی خاص باشد. مقدمات اجرای این نمایش در حال فراهم شدن است تا با آغاز سال تحصیلی اجرای خود را در مدارس مختلف آغاز کند.

بازیگر نمایش «سلطان و گاگول» در پایان صحبت هایش یادآور شد: همچنین قرار است نمایشی با عنوان «جفت و جورش می کنیم» را بهمن و اسفند ۹۴ در مرکز تئاتر کانون واقع در پارک لاله به صحنه ببرم که در حال حاضر در مرحله آماده سازی و تمرین قرار دارد. این دو نمایش تولید گروه تئاتر «ماه» هستند که این گروه جزو گروه های ثابت مرکز تئاتر و تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به حساب می آید.

يک نظر ثبت شده است .

  1. بچه گفت:

    آخ جون.. ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *