عزت‌الله انتظامی هم به جمع مدافعان غزه پیوست


عزت‌الله انتظامی به منظور حمایت از مردم بی‌دفاع غزه در دفتر سازمان ملل متحد در تهران حاضر شد و پس از این حضور، مقرر شد مسئولان این دفتر درخواست “آقای بازیگر” را به منظور جلوگیری از کشتار مردم فلسطین کتبا به سازمان ملل اعلام کنند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ایسنا، این هنرمند که صبح امروز ۲۰ مرداد ماه در این مکان حاضر شده بود،پس از خروج از دفتر سازمان ملل درباره حمایتش از مردم غزه گفت: ما پشتیبان آنها هستیم و امیدواریم این جنگ و خونریزی هرچه زودتر تمام شود، آرزوی ما این است که در هیچ نقطه‌ای از دنیا جنگی وجود نداشته باشد.

وی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر همدردی هنرمندان و حمایت آنها از مردم غزه اظهار کرد: به نظرم همدردی مردم کشور ما و مردم سایر نقاط جهان که اینگونه با مردم بی‌دفاع غزه هم‌دردی می‌کنند می‌تواند خیلی موثر باشد. ما به اینجا آمده‌ایم تا بگوییم همچنان آماده‌ایم تا از آنها دفاع کنیم و با تاکید می‌گویم که برای جلوگیری از این کشتار هر کاری از دستمان بر بیاید انجام می‌دهیم.

مجید انتظامی نیز که پدرش را همراهی می‌کرد،‌ درباره حضور در دفتر سازمان ملل بیان کرد: ما اینجا آمدیم که حمایت خودمان را از مردم فلسطین اعلام کرده و درباره کشتار بی‌رحمانه‌ای که در غزه اتفاق می‌افتد اعلام انزجار کنیم.

تئاتر فستیوال

این هنرمند عرصه موسیقی درباره تاثیر حمایت هنرمندان از مردم غزه بیان کرد: ما با این احساس همبستگی‌ها می‌خواهیم بگوییم که احساس آنها را می‌فهمیم و درک می‌کنیم، می‌گوییم وقتی مردم همه دنیا دارند در آرامش زندگی می‌کنند، چرا مردم یک کشور در خاورمیانه باید کشته شوند.

وی سپس تاکید کرد که حضور استاد عزت الله انتظامی و او ربطی به هیچ سازمانی ندارد و خودشان به صورت خودجوش در این‌باره احساس وظیفه کردند.

مجید انتظامی در پایان در پاسخ به پرسشی درباره محتوای گفت وگوی استاد انتظامی با نماینده دبیر کل سازمان ملل در تهران گفت: گفت‌وگوها پیرامون این موضوع بود که هنرمندان ایرانی نسبت به این کشتار معترض هستند و از مردم بی‌دفاع غزه دفاع می‌کنند و قرار شد ایشان این موضوع را کتبا به سازمان ملل اعلام کنند.

عزت الله انتظامی هم قبل از ترک محل و در پاسخ به پرسشی درباره احساسش از دیدن صحنه‌های کشته شدن کودکان در غزه اظهار کرد: طبیعتا دیدن تصاویر بچه‌هایی که هر روز کشته می‌شوند‌، به شدت ناراحتم می‌کند، ما آمده‌ایم جلوی کشتار بچه‌های غزه را بگیریم.

عزت الله انتظامی به همراه فرزندش مجید انتظامی، نوه و نتیجه‌ خود به دفتر سازمان ملل آمده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *