علیرضا اجلی : اضافه شدن مسابقه به بخش “به علاوه فجر ” سبب انگیزه گروه ها خواهد شد


 نمایش “ چند تکه لغزان بر لبه ی سران یک وضعیت پیچان ” به نویسندگی  و کارگردانی علیرضا اجلی در بخش ” به علاوه فجر ” سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور دارد . به بهانه اجرای این نمایش در تماشاخانه ارغنون ، خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با کارگردان این اثر داشته که ماحصل آن را در ادامه می توانید بخوانید :

تئاتر فستیوال

علیرضا اجلی در رابطه با ایده نوشتن متن و کارگردانی نمایش “ چند تکه لغزان بر لبه ی سران یک وضعیت پیچان ” گفت : ” ایده نوشتن این متن در سال ۹۳ در جشنواره دانشجویی شروع شد ، من یک طرح دو صفحه ای داشتم و آن را برای جشنواره فرستادم و به مرور با تمرین فراوان گروه ، متن با مشارکت بازیگران کامل شد . “

اجلی در خصوص قصه این نمایش توضیح داد : ” این نمایش قصه چهار روزنامه‌نگار را روایت می کند ، سردبیر و سه پرسوناژ دیگر که دبیر بخش های مختلف هستند . این چهار نفر منتظر برگشتن مدیر مسئولی هستند که اصلاً وجود ندارد . همه پرسوناژها می‌دانند که دفتر روزنامه توقیف و تعطیل شده است ، ولی آن ها هنوز منتظر هستند .”

علیرضا اجلی در خصوص بخش ” به علاوه فجر ” افزود : “این بخش خیلی خوب است اما به نظرم باید همانطور که به بخش اصلی اهمیت داده می شود ، بخش به علاوه فجر هم دیده شود و پوشش رسانه ای داشته باشد . معمولاً سالن‌های خصوصی در جشنواره خیلی دیده نمی شوند ، البته امسال وضعیت جشنواره بهتر شده است  “

وی در پایان ضمن بیان پیشنهادی در جهت بهبود جشنواره تئاتر فجر گفت : “ به نظر من باید بخش ” به علاوه فجر ” هم مسابقه داشته باشد ، این اتفاق برای بهتر شدن جشنواره خیلی موثر است و گروه ها انگیزه کار کردن پیدا خواهند کرد .”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *