علی مرادخانی: «تئاتر رضوی» جشنواره ای برای اعتلای فرهنگ کشور است.


معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره تئاتر رضوی را راهکاری برای اعتلای فرهنگ کشور خواند و گفت: باید از همه امکانات خود برای رساندن جشنواره تئاتر رضوی به جایگاه قبال اعتنایی در حوزه بین‌الملل استفاده کنیم.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی و ارتباطات رسانه‌ای یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی، «علی مرادخانی» درباره این دوره از جشنواره بیان کرد: برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم برای برگزاری جشنواره تئاتر رضوی از مدت‌ها قبل آغاز شده و سعی کردیم با آسیب‌شناسی دوره‌های گذشته، میزان کاستی‌های احتمالی را کاهش بدهیم.

وی تصریح کرد: یکی از موارد مهم برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره رضوی، انتخاب دبیر این دوره بود که خوشبختانه با انتخاب محمود عزیزی، قدم‌های مهمی برداشته شد، چرا که بررسی رویدادهای مختلف در کشور نشان می‌دهد، صرف هزینه و اختصاص امکانات برای رسیدن به نتایج دلخواه کافی نیست و اگر مدیریت درستی در راس کار نباشد، نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

او با بیان اینکه مدیریت جشنواره‌های سراسری باید به افراد کارآمد، نخبه و با تجربه تئاتری سپرده شود، توضیح داد: دکتر عزیزی از چهره‌های خوش‌نام تئاتر است که تجربه‌های بسیاری را پشت سر گذاشته و شرایط مختلفی را درک کرده است. حضور محمود عزیزی و همراهانش در گام اول موجب اقبال هنرمندان به جشنواره می‌شود، چرا که اگر افراد اهل و لایقی در راس جشنواره‌ای باشند، اهالی تئاتر به آن رویداد اعتماد می‌کنند.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسائل بعدی انتخاب آثار، داوری و چیدمان بخش‌های مختلف جشنواره است که کمک می‌کند جشنواره رضوی آهسته آهسته به جایگاه مستحکمی برسد. نگاه ما این است که در برگزاری جشنواره تئاتر رضوی با رعایت پیش شرط‌ها به جایی برسیم که بتوانیم دوره‌های پیش‌رو را کاملا حرفه‌ای برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه جشنواره تئاتر رضوی می‌تواند بار جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را سبک کند، اذعان کرد: با برنامه‌ریزی و اجرای اصولی ایده‌ها باید به سمتی برویم که جشنواره‌هایی نظیر تئاتر رضوی در استان‌ها به جایگاه مستحکمی دست یابند و بتوانند روی پای خودشان بایستند. در کشوری مثل فرانسه، رویدادهای بسیاری در شهرهای مختلف برگزار می‌شود که هر کدام از این جشنواره‌ها در آوینیون، کن، پاریس، موناکو و جاهای دیگر جایگاه خود را پیدا کرده‌اند.

مرادخانی با اشاره به اینکه جشنواره‌های مختلف هنری باید به جایی برسند که بتوانند با برقراری ارتباطات مختلف، اقبال عمومی را جذب کنند، ادامه داد: زمانی که جشنواره‌های ما بتوانند ابتدا در کشور و سپس در منطقه جایگاه خودشان را تثبیت کنند، اتفاقات مبارکی رخ می‌دهد که هم می‌تواند به اقتصاد هنر کمک کند و هم امکان پیشرفت تئاتر کشور میسر می‌شود.

یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر رضوی به دبیری دکتر محمود عزیزی از پانزدهم تا بیست و یکم مرداد در شهرستان بجنورد برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *