علی مرادخانی : نباید جشنواره تئاتر فجر را به عنوان یک اتفاق لحظه‌ای دید .


 معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای پیشبرد یک کارفرهنگی باید در آن ثبات وجود داشته باشد. به همین منظور نباید به جشنواره تئاتر فجربه عنوان یک اتفاق لحظه‌ای نگاه کرد.
تئاتر فستیوال
به گزارش تئاتر فستیوال ، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در گفت‌وگو با روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر افزود: نباید جشنواره تئاتر فجر را به‌عنوان یک اتفاق لحظه‌ای در نظر بگیریم. به همین منظور در تئاتر در حال ایجاد فضاهایی هستیم که هم باعث یادگیری بیشتر هنرمندان فعال در این عرصه شود و هم با وجود ایجاد یکسری رقابت بین گروه‌های نمایشی، حرکتی به سوی ارتقاء کیفیت آثار داشته باشیم.
وی ادامه داد: تمام تلاش‌مان بر این بوده است که در طول سال هر آنچه را  که جشنواره لازم دارد، فراهم سازیم چراکه بزرگترین رویداد در جشنواره ، وجود خود جشنواره تئاتر فجر است .یعنی همینکه این جشنواره با یک کیفیت خوب و با حضور هنرمندان طراز اول برگزار می‌شود، رویدادی فوق‌العاده‌به حساب می‌آید.
مرادخانی درباره اجرای عمومی آثار برگزیده در جشنواره فجر نیزگفت: امسال هم سعی می‌کنیم  بلافاصله بعد از اتمام  جشنواره، شرایط خوبی فراهم کنیم که آثار برگزیده در جشنواره به مرحله اجرای عموم برسند.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بودجه و حمایت‌های مالی در این دوره از جشنواره نیزتوضیح داد: بودجه برای این است که به یک گروه بین‌المللی داده شود تا با حضورشان، رویداد جدیدی در یادگیری آن هنر توسط هنرمندان صورت بگیرد. البته به مساله حمایت از گروه‌ها اعتقاد دارم و حمایت‌هایی هم در این زمینه انجام می‌گیرد ولی گروه‌های نمایشی نباید اول مبنای کار را  بر گرفتن کمک هزینه بگذارند و بعد به فکر درآمد زایی اثر خود باشند.
سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *