فاطمه محمودی : موضوع نمایش “سردخانه” تمثیلی از جامعه است .


فاطمه محمودی نویسنده و کارگردان نمایش “سردخانه” که دانشجوی دانشگاه تهران است ، در بخش فردی نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی برای نوشتن این نمایشنامه موفق به کسب لوح تقدیر جشنواره شد . به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال گفت وگویی با وی داشته است که در ادامه می توانید آن را بخوانید .

تئاتر فستیوال

فاطمه محمودی در مورد موضوع نمایش “سردخانه” و دلیل شرکت در جشنواره تئاتر دانشگاهی گفت : تم کلی کار ، اجتماعی است و در مورد خانواده ای است که می توان آن را بست داد و استعاره یا تمثیلی از جامعه دانست . یک خانواده شش نفره که در آن قوانین اهمیت دارند و بابت قوانین حتی دادگاه برگزار می شود . پس ما با خانه طرف نیستیم ، ما با خانه-دادگاه طرفیم . داستان از آنجایی شروع می شود که غذا شور شده و بابت آن دادگاه برگزار می شود . و جذاب ترین قسمت در مورد شرکت در جشنواره تئاتر دانشگاهی امکانی است که برای دیده شدن به کار داده می شود و از این بابت خوشحالم .

او در مورد کیفیت آثار شرکت کننده در جشنواره و برنامه ریزی های انجام شده ، گفت : چون اولین بار بود که در جشنواره تئاتر دانشگاهی شرکت کردم شاید نتوانم در مورد بخش صحنه ای به خوبی قضاوت کنم اما به طور کلی در قیاس با جشنواره های دیگر ، سطح کیفی خوبی داشت . البته همیشه  به خاطر شرایط ، یک سری مشکلات وجود دارد که آن هم طبیعی است .

محمودی در پاسخ به اینکه آیا فکر می کرد جزء برندگان باشد ، گفت : فکر می کردم جزء برنده ها باشم ولی مدام به خودم یادآوری می کنم ، چیزی که مهم است این است که کار دیده شد و چیزی مهم تر از این نیست .

این دانشجوی تئاتر در پایان خطاب به دانشجویان تئاتر و کسانی که علاقمند به فعالیت در این رشته اند ، گفت : به شدت بیاموزید ، پیگیری و تمرین کنید ، چیزی بیشتر از این نیست ، پیگیری و پیگیری و پیگیری . اگر علاقه واقعی است ، باید بر سر یک سری چیز ها ایستاد و زخمی شد و پیش رفت .

۲ نظر ثبت شده است .

  1. یلد از دانشگاه تهران گفت:

    فاطمه جان مبارک باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *