فراخوان بخش عکس پنجمین جشنواره تئاتر شهر منتشر شد


فراخوان بخش عکس پنجمین جشنواره تئاتر شهر برای برگزاری ۲ بخش مسابقه عکاسی تئاتر و مسابقه گروهی عکاسی تئاتر منتشر شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، هدف از برگزاری مسابقه عکس پنجمین جشنواره تئاتر شهر، آن است که فضای جدیدی در همکاری گروهی بین عکاسان و ارج نهادن به مقام استادی و نیز بهره گیری از دانش و تجربه پیشکسوتان عرصه عکاسی در کنار نگاه نوگرای نیروهای جوان در عکاسی تئاتر پدید آمده و ترکیب متجانسی از هنر میان‌رشته‌ای عکاسی و نمایش ایجاد شده و علاوه بر آن تلاش گروهی برای رسیدن به یک هدف مشترک برقرار گردد. لذا با این توصیف مسابقه گروهی عکاسی تئاتر طراحی و بصورت مسابقه عکاسی از نمایشهای صحنه ای و خیابانی در جشنواره پنجم برگزار می‌شود.

در توضیح بخش مسابقه گروهی عکاسی تئاتر نیز آمده است : ۸ نفر از عکاسان حرفه ای که سابقه آموزش و حضور جدی در عکاسی کشور داشته اند بعنوان نفرات راهبر، و هدایت کننده با شرکت کنندگان همراه شده و بصورت تیمی شرکت کنندگان را از روز اول جشنواره تا انتها راهنمایی و مشاوره های لازم را با ایشان در میان میگذارند .

اساتید مسابقه گروهی عکاسی ساتیار امامی – ابراهیم حسینی – ابراهیم سیسان – بهنام صدیقی – یلدا معیری – مهدی مقیم نژاد- روشن نوروزی – مهدی وثوق نیا هستند.

در طرح مسابقه گروهی، عکاسان شرکت کننده همراه با هم تیمی ها و یک استاد راهنما ، بصورت متوالی در روزهای جشنواره عکاسی کرده و هر شب بعد از عکاسی روزانه از نمایشهای جشنواره در فضای کارگاهی حاضر شده و پس از مدت زمان لازم برای انتخاب و ادیت ، عکسهای منتخب خود را جهت امتیاز گیری به بخش داوری تحویل میدهند . کلیه عکسها پس از کدگذاری، توسط داوران که در واقع همان اساتید حاضر در برنامه هستند امتیاز دهی و این امتیازات در پرونده کاری هر شرکت کننده ذخیره و به امتیازات روزهای دیگر افزوده میشود .

در شرایط شرکت در مسابقه گروهی عکس آمده است: حضور کلیه عکاسان حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای کشور در مسابقه آزاد است. عکاسان علاقمند موظف به ثبت‌ نام در دبیرخانه جشنواره به شکل تکمیل و ارسال فرم مخصوص از طریق ایمیل به آدرس f.t.c.phototheater@gmail.com هستند. عکاسان متقاضی حضور در مسابقه می‌‌باید ۵ قطعه عکس از میان عکسهای خود (اعم از عکس تئاتر و یا هر عکس در ژانرهای دیگر) را به ابعاد ۳۰×۲۰ و کیفیت ۳۰۰ DPI ، انتخاب و حداکثر تا پایان وقت اداری شنبه ۱۶/۵/۹۵ ارسال و تاییدیه دریافت کنند. ستاد برگزارکننده جشنواره ، دو هفته مانده به آغاز جشنواره کارت شرکت در نشست انتخاب عکاسان حاضر در جشنواره را به کلیه افرادی که عکسهای خود را به دبیرخانه ارسال کرده باشند ارائه خواهد کرد. در تیم هر استاد، ۵ شرکت کننده حضور خواهد داشت و بدین ترتیب هر تیم متشکل از ۶ نفر که ۵ نفر عکاسی خواهند نمود و ۱نفر راهنما و مربی خواهد بود، با هم و براساس روح مشارکت تیمی وارد مسابقه گروهی عکاسی تئاتر خواهند شد . بدین ترتیب ۴۰ عکاس همراه با ۸ استاد عکاسی در این بخش با هم به رقابت خواهند پرداخت .

پنجمین جشنواره تئاتر شهر به دبیری شهرام کرمی از تاریخ ۲۲ لغایت ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ برگزار میشود. دبیر بخش عکس این جشنواره رضا موسوی است.

۲ نظر ثبت شده است .

 1. مینا به کار گفت:

  با سلام
  من چند هفته پیش ایمیل درخواست ثبت نام دادم پاسخی دریافت نکردم….الان دوباره ایمیل دادم………..
  چرا جوابی برای من نیومد؟

  • تئاتر فستیوال گفت:

   سلام دوست عزیز. وبسایت تئاترفستیوال مستقل از وبسایت جشنواره هاست . شما باید از دبیرخانه ی خود جشنواره پیگیری کنید .
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *